Długie wgrywanie sie windowsa

witam wszystkich. mam pytanie odnosnie mojego kompa. przed wczoraj robilem reinstalacje systemu formatowalem dysk i wgrywalem od nowa XP. po zainstalowaniu swiezego sytsemu pokazuje sie czarny ekran z logiem windowsa i pod nim z tym paskiem. pasek przelatuje ponad 14 razy i dopiero pokazuje sie pulpit. na drugim kompie w domu (nieco lepszy procesor) po reinstalu wystarczy ze ten pasek przeleci trzy razy i juz jest gotowe do uzywania. co moze byc przyczyna tego? moj kom to: AMD athlon 1600+ 1,41GHz, 640 MB RAM.karta graficzna GeForce 7300GT

Sprawdź, czy dysk jest dobrze podpięty; dociśnięte dobrze wtyczki itp.

Jeżeli po załadowaniu systemu, nadal wolno działa, to prawdopodobnie dysk przełączył się w tryb PIO.

Jeśli tylko wolno się uruchamia, użyj narzędzia BootVis.

A jaka płyta główna ?

komputer wolno dziala tylko przy wlanczaniu go, pozniej juz nie widze zadnego “mulenia”. no moze troszke internet jest wolny, ale to raczej wina kablowki od ktorej mam internet. Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 08/29/2002-KT400-8235-6A6LYG0CC-00

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7VA

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 2133 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 2133 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (ODR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 533 MB/sek

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1

Liczba gniazd rozszerzeń 5 PCI, 1 AGP

Liczba gniazd pamięci 3 DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 200 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej KT400

Producent płyty głównej

Nazwa firmy Gigabyte Technology Co., Ltd.

Informacje o produkcie http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Pro … t_List.htm

Uaktualnienie BIOS’u http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Sup … S_List.htm

zainstalowalem tego bootvista, ale wogole nie kumam o co w nim chodzi. a teraz trzeba czekac az ten pasek przeleci 22 razy. zainstalowalne na komputerze jest GG, avast, ten bootvist i aida32(zeby zobaczyc co w komputerze jest za sprzet).

Właśnie to zapewne jest problemem, najłatwiej to będzie sprawdzić jak podasz zrzut ekranu z zakładki Info programu HD Tune.

niestety nie wiem jak wkleic ten zrzut z tego programu. skanowlem dzi avastem caly dysk, wyskoczylo mi kilka koni trojanskich dwoch nie mogl usunac. jutro zrobie format obu dyskow i sprobuje rozpiac i podpiac wszystkie kable od nowa i zobaczymy czy cos pomoglo.

Przeskanuj jeszcze komputer dokładnie programem Malwarebytes Anti-Malware :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lware+1.40

Przeczyść CCleanerem : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +v2.19.901

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do chipsetu płyty głównej Chipset , do karty graficznej oraz DirectX :

prawidlowa-instalacja-bibliotek-directx-t213229.html

:?:

Wejdź w: Start --> Uruchom --> wpisz: regedit

Odszukaj klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\Memory Management\PrefetchParameters

po prawej stronie odszukaj wpisu: " EnablePrefetcher" kliknij na niego 2 razy wpisz wartość: 1

I restart.

witam po dluzeszej przerwie. oddalem komputer do znajomego informatyka, i powiedzial, ze jakies dwa kondensatory byly wybrzuszone i je wymienil. zrobilem pozniej reinstala windowsa, wgralem sterowniki zmienilem to :"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SessionManager\Memory Management\PrefetchParameters

po prawej stronie odszukaj wpisu: “EnablePrefetcher” kliknij na niego 2 razy wpisz wartość: 1". i juz jest lepiej bo z 25 tych paskow, przelatuje mi teraz tylko 12. ale to i tak jest za duzo jak na swieza instalek windowsa.a jak przelaczyc ten dysk w tryb taki jak powinien byc? zakladajac, ze jest w tym trybie PIO?!?

Zobacz TO

u mnie problem kiedyś powodował dysk podłączony na taśmie z napędem, może sprawdź czy też tak masz