Długie właczanie komputera

Witam, mój problem polega na tym, ze wymieniłem kartę graficzną (karta bez osobnego zasilania “Radeon” ) i komputer zaczął sie dziwnie uruchamiać. Tzn, że po właczeniu przycisku zasilania na obudowie wentylator na procesorze się kręci, ale komp nie startuje, po około 20-30 sekundach komputer zaczyna odpalać i się uruchamia.Posiadam system Windows XP pro.Wymieniłem zasilacz na mocniejszy, ale dalej jest tak samo, może ktoś wie jaka jest przyczyna takiego zachowania komputera. Czekam na pomoc i pozdrawiam, sebcioseb.

Dodane 11.09.2012 (Wt) 17:21

Może dlatego że karta graficzna nie ma osobnego zasilania ???, już sam nie wiem kombinowałem na wszystkie strony, stawiałem też nowy system i dalej to samo.

Dodane 11.09.2012 (Wt) 18:26

Nikt nie pomoże, może jakieś sugestie??

jaki system i sprzęt a szczególnie model karty graficznej , płyty głównej, zasilacz

dopiero po uzupełnieniu danych będziemy w stanie cos powiedzieć

@ UP

System przecież jest podany. Jest to Windows XP Pro.

@ Topic

Jak mam rozumieć bez osobnego zasilania? Tzn. karta ma osobne zasilanie, ale nie wpiąłeś tam wtyczki od zasilania? Czy może w ogóle nie ma takiej opcji na niej?

Karta nie ma opcji osobnego zasilania. Zasilacz jest Modecom Feel 400 Wat.

A jaką masz plytę główną, ilu letnia jest. Jak stara może mieć za słabą sekcję zasilania i nie wyrabia z obecną grafiką. Płyta jest w dobrym stanie nie ma wypuchlych kondensatorów. Ustawienia płyty biosu masz domyślne nic nie zmieniałeś w ustawieniach, podkręcanie czy inne ustawienia. Zasilacz może być nie pewny jak jest z serii 1 czy 2. Miałem taki zasilacz to przy próbie pokręcenia kompa przymulało go ze startem włącznie.

Płyta jest stara ma 5 lat to fakt, zasilacz podałem, wiem ze to nie zasilacz tylko urządzenie zasilaczopodobne:)))))). Może faktycznie to wina płyty

Zasilacz NONAME, którego de facto nie można nazwać zasilaczem w 100% może nie dać rady udźwignąć nowszej karty. Płyta główna jest stara więc może nie być przygotowana do obsłużenia takiej karty.

sebcioseb , a masz jeszcze jakieś objawy oprócz opóźnionego startu. Jak Ci się już włączy komp i od pojawienia pulpitu można działać czy jeszcze jest chwilkę przymulony minuta czy dwie i można działać. A gry działają normalnie nie ma przycinek. Możesz spróbować jak masz możliwość pożyczyć zasilacz markowy i zobaczysz czy jest poprawa. I będziesz miał rozeznanie bo tak pochopnych wniosków bez wyczerpania wszystkich możliwych sprawdzeń szkoda wystawiać. Można sprawdzić zasilacz miernikiem ale najlepszą metodą jest podmiana bo przy rozruchu kompa nie będziesz wstanie na raz wszystkich lini napięć pomierzyć jak ma się jeden miernik. Ale jak masz miernik to nie zaszkodzi sprawdzić może już się ujawnią napięcia nie w normie albo na styku .

Myślałem że masz starszą płytę główną chyba że to był model kupiony nie najnowszy z tamtego okresu a fizycznie masz 5 lat.