Długie włączanie pulpitu

Po włączeniu kompa wszystko idzie jak ulał dopóki nie pojawi się ekran powitalny Zapraszamy! po zniknięciu ekr. powitalnego czekam, aż się pokaże pulpit, czasem czekam nawet 3 minuty .Możecie mi powiedzieć, dlaczego tak długo się włącza pulpit? Przy tym czekaniu myszka normalnie działa.No jak już minie ten długi czas to po kolei pojawiają się normalnie ikony,tapeta i pasek.Komp działa szybko

powodów możśe być kilka, głównym to być może masz za słaby komputer aby działało Aero Glass i długo się ono inicjuje.

usuń z pulpitu wszelakie pliki wideo oraz obrazy, być może w tym czasie generowane są miniaturki.

Ja proponuje optymalizację procesu uruchamiania, Picasso z forum silnikow wyszukiwania dość ładnie to opisał.

Napisz jaki masz SP :slight_smile:

Sprzęt mam bardzo dobry i jest to nie możliwe, aby aero się długo ładował

Nie. Zapewne któraś z usług sieciowych opóźnia ładodwanie. Wpisz na google zbędne usługi i będzie artykuł na searchengines. Co prawda jest o XP, ale na Vista jest podobnie. Wrzuć też loga z HijackThis na www.wklej.org i daj linka

Mam taki sam problem na pulpicie nie mam zdjęć , wideo itd.Kompa mam dosyć dobrego,jak kupiłem komputer to wszystko działało jak należy teraz dopiero cos zaczelo sie dziać

Optymalizacja wydajności.

Optymalizacja autostrtu.

Zastosuj Ccleaner,wyczyść system i rejestr ze śmieci.

Wielkie dzięki CCleaner pomógł.

ej CCleaner będzie działać pod vistą?

Jasne,jak by nie działał to bym go nie polecał.Znasz Angielski?

znam bardzo dobrze

To zamiast Ccleanera polecam Ncleaner,ma więcej opcji,możesz optymalizować system itd.Tylko nie przesadź z czyszczeniem.Zresztą skoro znasz Angielski to przejrzysz sobie program,stosuję go od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony.Uważaj z opcją “find junk”,czasem może się zdarzyć że wywali folder np.który ma pozostać,nie zdarzyło mi się to jeszcze,jednak wolę zwrócić na to uwagę.

aha dzięki wielkie

pozdrawiam hubx!