Długie włączanie pulpitu

(Jajoi7) #1

Po włączeniu kompa wszystko idzie jak ulał dopóki nie pojawi się ekran powitalny Zapraszamy! po zniknięciu ekr. powitalnego czekam, aż się pokaże pulpit, czasem czekam nawet 3 minuty .Możecie mi powiedzieć, dlaczego tak długo się włącza pulpit? Przy tym czekaniu myszka normalnie działa.No jak już minie ten długi czas to po kolei pojawiają się normalnie ikony,tapeta i pasek.Komp działa szybko

(niezDarek) #2

powodów możśe być kilka, głównym to być może masz za słaby komputer aby działało Aero Glass i długo się ono inicjuje.

usuń z pulpitu wszelakie pliki wideo oraz obrazy, być może w tym czasie generowane są miniaturki.

(system) #3

Ja proponuje optymalizację procesu uruchamiania, Picasso z forum silnikow wyszukiwania dość ładnie to opisał.

Napisz jaki masz SP :slight_smile:

(Jajoi7) #4

Sprzęt mam bardzo dobry i jest to nie możliwe, aby aero się długo ładował

(Danielm86) #5

Nie. Zapewne któraś z usług sieciowych opóźnia ładodwanie. Wpisz na google zbędne usługi i będzie artykuł na searchengines. Co prawda jest o XP, ale na Vista jest podobnie. Wrzuć też loga z HijackThis na www.wklej.org i daj linka

(Nedved0) #6

Mam taki sam problem na pulpicie nie mam zdjęć , wideo itd.Kompa mam dosyć dobrego,jak kupiłem komputer to wszystko działało jak należy teraz dopiero cos zaczelo sie dziać

(Semtex) #7

Optymalizacja wydajności.

Optymalizacja autostrtu.

Zastosuj Ccleaner,wyczyść system i rejestr ze śmieci.

(Nedved0) #8

Wielkie dzięki CCleaner pomógł.

(Jajoi7) #9

ej CCleaner będzie działać pod vistą?

(Semtex) #10

Jasne,jak by nie działał to bym go nie polecał.Znasz Angielski?

(Jajoi7) #11

znam bardzo dobrze

(Semtex) #12

To zamiast Ccleanera polecam Ncleaner,ma więcej opcji,możesz optymalizować system itd.Tylko nie przesadź z czyszczeniem.Zresztą skoro znasz Angielski to przejrzysz sobie program,stosuję go od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony.Uważaj z opcją "find junk",czasem może się zdarzyć że wywali folder np.który ma pozostać,nie zdarzyło mi się to jeszcze,jednak wolę zwrócić na to uwagę.

(Jajoi7) #13

aha dzięki wielkie

pozdrawiam hubx!