Długie Włączanie się Komputera

Mam problem , mam płytę główną Intel Deskotop D915GEV wersja biosu 2005r. i jak włączam komputer to się pokazuje logo Intela i potem zamiast ładowania systemu w górym lewym rogu ekranu jest biala _ i ona tak mryga z 25 sek pytałem się ludzi to mówili że to bios sprawdza takie rzeczy jak np płyta główna ram procesor ale nie wiem jak to wyłączyc a może chodzi o cos innego pomocy bo to naprawde denerwujące jest czekac 30 sek … jak mogłobybyc szybciej …Jak coś to pisac możecie na GG:2178983

HuBerTo

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

miałem tak kiedyś i było to związane z konfiguracją karty(modułu) sieciowego w Windzie - chodziło chyba o poszukiwania serwera DHCP czy cos takiego - trzeba było inaczej ustawić parametry sieci,

może to być też jakieś ustawienie tej karty w BIOS-ie - nie pamiętam - ale

to było właśnie takie 30 sek. opóźnienie.

Nie to so ustawienia w Biosie na 100% bo to nie windows sie laduje z 30 sek tylko przed jest tak jak pisalem biala _

Vista jest do D i tyle :stuck_out_tongue: Mi miga to tylko parę sekund, ale czytałem w Niezbędniku, czy gdzieś, że są programy do optymalizacji kompa i to może Ci nawet zrobić, że poniżej 30 sek. Ci się ładował komp. Pamiętam prograam Tweak Xp, może spróbuj Tweak Vista czy coś w tym stylu

MÓWIŁEM ŻE TO NIE WINDOWS MIAŁEM TE ŻAŁOSNE XP I TO SAMO JEST TO WINA BIOSU I TYLE NIC MI NIE PISAC O WIN I TO BEZ ZNACZENIA CZY MAM DOS CZY 95 CZY VISTE !!

Włącz vlink speed w biosie

A gdzie on jest bo ja o Biosie wiem tyle co ty o mnie :<.Gdzie mam wejśc w Advanced>i gdzie dalej bo duzy ten Bios czy w Seciurity czy gdzie?

Złączono Posta : 10.09.2007 (Pon) 22:35

nie widze tego vlink sprawdzalem caly bios pamietajcie mam ten nowszy

najlepiej poszukaj i wybiesz Default BIOS

to na pewno pomoze

Tu jest ciekawy temacik o tym -> link i tu na naszym forum: Sprawdzone Porady