Długie włączanie się komputera

Witam mój problem polega na tym że mój laptop długo się włącza narpierw jest ekran powitalny czyli “Zapraszamy” a potem pokazuje się czarny ekran i trzeba czekać około 1 min żeby sie za ładował i przeszedł do pulpitu. Mój sprzet:

Model: Compaq Presario CQ60 Netebook PC HP

RAM: 2,00 GB

Procesor: Intel Celeron CPU 900 @ 2.20GHz 2.19

Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny

Liczę na szybką pomoc

Może zbyt wiele niepotrzebnych programów startuje wraz z uruchomieniem systemu operacyjnego?

Może startuje ich z 3 - 4

Mało miejsca na dysku z Windowsem jest, nie potrzebne śmieci jakieś gdzieś są , przeskanuj czymś na obecność wirusów.

Czyli nie wiesz dokładnie :wink: A może 30-40 ? Sprawdź w CCleaner > Narzędzia > Autostart .Można zapisać do pliku i wkleić do posta.

Tak HKCU:Run LightScribe Control Panel C:\Program Files (x86)\Common Files\LightScribe\LightScribeControlPanel.exe -hidden

Nie HKCU:Run Gadu-Gadu 10 “C:\Program Files (x86)\Gadu-Gadu 10\gg.exe”

Nie HKCU:Run HPADVISOR C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Advisor\HPAdvisor.exe view=DOCKVIEW

Nie HKCU:Run Steam “C:\Program Files (x86)\Steam\steam.exe” -silent

Tak HKLM:Run QlbCtrl.exe C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Quick Launch Buttons\QlbCtrl.exe /Start

Tak HKLM:Run Easybits Recovery C:\Program Files (x86)\EasyBits For Kids\ezRecover.exe

Tak HKLM:Run HP Software Update C:\Program Files (x86)\Hp\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

Tak HKLM:Run WirelessAssistant C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Wireless Assistant\HPWAMain.exe

Tak HKLM:Run AVG_TRAY C:\Program Files (x86)\AVG\AVG10\avgtray.exe

Tak HKLM:Run SunJavaUpdateSched “C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe”

Tak HKLM:Run SynTPEnh C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

Tak HKLM:Run SysTrayApp C:\Program Files\IDT\WDM\sttray64.exe

Tak HKLM:Run IgfxTray C:\Windows\system32\igfxtray.exe

Tak HKLM:Run HotKeysCmds C:\Windows\system32\hkcmd.exe

Tak HKLM:Run Persistence C:\Windows\system32\igfxpers.exe

Nie HKLM:Run Adobe Reader Speed Launcher “C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe”

Podaje programy które można wyłączyć (moim zdaniem )

1.Tak HKCU:Run LightScribe Control Panel C:\Program Files (x86)\Common Files\LightScribe\LightScribeControlPanel.exe -hidden

2.Tak HKLM:Run SunJavaUpdateSched “C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe”

Usuń bo ich nie ma :

1.Nie HKCU:Run Gadu-Gadu 10 “C:\Program Files (x86)\Gadu-Gadu 10\gg.exe”

2.Nie HKCU:Run HPADVISOR C:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP Advisor\HPAdvisor.exe view=DOCKVIEW

3.Nie HKCU:Run Steam “C:\Program Files (x86)\Steam\steam.exe” -silent

4.Nie HKLM:Run Adobe Reader Speed Launcher “C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe”

Zapewne jeszcze parę programów od HP można by było wyłączyć,tylko poczytaj przed tym co jest do czego .

Nie ma to jak wyłączyć programy, które są już wyłączone :stuck_out_tongue:

Dodatkowo wył. to:

Reszte dla pewności zostawić, chyba że inni doradzą wyłączenie.

Oprócz programów zrób optymalizacje zbędnych usług, defragmentację dysku i rejestru łącznie z czyszczeniem go oraz zaktualizuj sterowniki do najnowszych wersji.

A po co Windows ma sobie zawracać głowę ,odczytem i decyzją - włączać / czy nie ? :stuck_out_tongue:

O Jezu nie chodzi mi o Windowsa, tylko autor podał wszystkie programy jakie miał na liście, a niektóre były już wyłączone a Ty podajesz żeby je wyłączyć…

Longhorn2009 , #-o

Tak - W CCleaner = Włączony ,możesz mi wyjaśnić zatem gdzie podaję do wyłączenia ,wyłączone już programy ?

Okej, nie zauważyłem tego usuń bo ich nie ma, mój błąd.

lewy , A długo już masz tego laptopa?

z pół roku