Długie wstrzymywanie oddechu

Witam,

Bardzo lubie pływać co wiąże się z nurkowaniem, lecz nie jestem zbyt dobry we wstrzymywaniu oddechu :(.

Czy nie zna ktoś z was jakiegoś sposobu\rodzaju treningu, który pomógł by mi w dłuższym w wstrzymaniu oddechu.

Z góry THX

Jak palisz to rzuć :), bo to w niczym nie pomaga.

Troszku poczytaj.

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4254385

kiedyś kilku szkotów założyło się o pensa, który z nich najdłużej wytrzyma pod wodą, zwycięzca do dzisiaj nie wypłynął :stuck_out_tongue: uważaj z tym wstrzymywaniem oddechu, bo jeszcze sobie krzywdę zrobisz :wink:

a tak serio, to ja wyznaję zasadę, że jeśli się czegoś nie umie ale i tak często i systematycznie ćwiczy i próbuje zrobić, to potem się tego naucza :slight_smile: tak np można sie nauczyć jak zrobić pierwszego w życiu balona z gumy do żucia i tak dalej :slight_smile:

Po pierwsze:

nie pale

po drugie

nie jestem taki głupi żeby się zabić dla przykozaczenia

Odpowiedzi laików na forum komputerowym mogą mieć podobne skutki :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Poszukaj lepiej jakiegoś doświadczonego trenera nurkowania czy pływania, bądź dobrego fizjologa i jego się spytaj !!

Zacznij biegac :smiley: Powiększy ci sie powierzchnia płuc czyli będziesz mógł wziąść większy oddech, tlenu będziesz miał troche więcej.

Ja mam 2,10 m wzrostu i waze 80 kg i przepłyne 16 metrów bez oddychania. Uprawiam biegi na oriętacje i musze troche trenować biegi ale zadko chce mi sie wychodzić :stuck_out_tongue:

podstawą jest hiperwentylacja ; ]

biegaj, ćwicz, dobrze oddychaj no i czasami możesz w wannie wstrzymać oddech (tylko nie utop się xD ) i tam kilka razy i będziesz na długo utrzymywał go pod wodą, ja tam mam 16 lat i najwięcej na basenie wytrzymałem gdzieś 1min 15s