Długie zamykanie systemu XP

Cześć,

Mam nowo zainstalowany System XP. Mam wszystko po zainstalowane co trzeba, przeczyściłem Rejestr programem Reg Cleaner i CCleaner a nadal dość długo mi się zamyka System. Poprzednio nie miałem tego problemu - zamykał się szybko. Teraz zamyka się wolno a otwierać otwiera się bez zarzutów. W Autostarcie nie mam nic szczególnego: program antywirusowy, mały programik do sprawdzania poczty.

Co może być powodem długiego zamykania się Systemu?. Da się coś z tym zrobić?.

Spróbuj pobawić się Bootvisem (do ściągnięcia w VORTALU). Może to coś pomoże.

@Wojtas_16 - Dziękuję za wyjaśnienie różnicy słów portal i vortal. Przyda mi się :wink:

przyczyną może być jakaś usługa startująca i zamykająca się z konta

użytkownika - sprawdż w usługach usługi nie windowsa i ewentualnie przestaw w zakładce logon na lokalne konto systemowe

Na pewno masz załączone czyszczenie swap’a i podczas wyłączania czyści ci plik wymiany można to wyłączyc w rejestrze lub programem xp-AntiSpy zaznaczyć włącz szybkie zmykanie.Lub tu poczytaj

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry54473

Dziadek43 , właśnie też “błądziłem” koło tego. Wyłączyłem już czyszczenie pliku wymiany programem XP ANTISPY i wszystko gra. Ale opcji SZYBKIE ZAMYKANIE się nie dopatrzyłem w tym programie. Popatrze jeszcze raz na domowym komputerze. Dzięki za pomoc.

Pewie jakaś dodatowa usługa jest włączona… zobacz czy ostatnio czegoś nie instalowałeś co może spowalniać…

Dziadek43 , nie mam takiej opcji w programie xp-AntiSpy jak szybkie zmykanie. Napewno jest w w programie xp-AntiSpy?.

Jest !!

Wolne zamykanie systemu operacyjnego

Pozdrawiam

Wermatin , faktycznie jest ta opcja :slight_smile: . Korzystam z wersji 3. 9. 4. 2 XP Anti Spy. Nie wiem jak patrzyłem że nie widziałem tej opcji.

Agaton , dzięki za instrukcje, zrobie sobie tak jak pisze.

Mała poprawka strona dobreprogramy.pl to Vortal a nie Portal.

Oto różnica między nimi: