Długie zamykaniE Windows 2000

Witam i prosze pomoc. Czy może ktoś wie jak poradzić sobie z takim problemem jak długie zamykania systemu. Mam Windowsa 2000 i problem tkwi w tym iz sam komputer sie zamyka szybko. natomiast zanim sie zamknie ok minuty a niekiedy dluzej nawet powyzej 2 minut trwa komunikat “trwa zapisywanie ustawien”. Po tym komunikacie pojawia sie komunikat “trwa zamykanie systemu” i wtedy trwa juz to kilka sekund. Problem jest w zapisywaniu ustawien. prosze o pomoc za co dziekuje.

Być może masz włączone szyfrowanie plików i folderów ewentualnie włączone czyszczenie pliku wymiany podczas zamykania systemu

W tym systemie to jest normalne tez mam W2k i to samo jest umie choc nie mam wlaczonego szyfrowania plikow i nie uzywam formatu partycji NTFS .

czekaj z tym moze on poprostu zamykac programy uruchomione tak dlugo

Mylisz się. To nie jest normalne. Używałem Windows 2000 kawał czasu i pierwsze słyszę, że to norma. U mnie się zamykał natychmiast

Jak długo już pracujesz na tym systemie?? Byc może jest potrzebne zwykłe odświeżenie typu format :slight_smile: :slight_smile:

pracuje dopieor miesiac. robiłem formata i to sie powtarza.

ja stawiam na progsy ktore sa wciaz uruchomione podczas zamykania systemu… optymalizacja pomoże

co do pliku wymiany - tez mozliwe :slight_smile:

start -> uruchom wpisujesz “regedit”

tam:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\ i z listy wybierasz “ClearPageFileAtShutdown” prawy klik->modyfikuj i wartośc ustawiasz na 0 (jesli jest 0 to problem tkwi w czym innym, jesli 1 <- to jest to :slight_smile: )