Długo otwierające się menu kontekstowe

Jak widać po tytule mam uciążliwy problem z otwieraniem menu za pomocą p. przycisku myszy. Gdy otwieram menu na pulpicie raz na jakiś czas działa płynnie, czasem musze czekać ok 4-6 s , jednak problem występuje w 99% gdy otwieram menu pliku z word’a exel’a , pliki exe , zip (generalnie WSZYSTKIE ) i trwa to 7s. Komputer jest mi niezbędny do pracy i problem ten mocno utrudnia mi życie. Sterowniki są regularnie aktualizowane ( również do karty graficznej GF 620 M ) . Problem nie zleży od tego czy używam myszki czy touchpada . Komputer regulanie czyszczony i skanowany. Problem był od początku, ale nie poszedłem z tym do sklepu bo myślałem że to kwestia sterowników.

Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuje pomocnym forumowiczom :wink:

jakiego masz antywirusa ponieważ on mozę być problemem?

tak samo jak masz nawalone sporo programów i masz dlugie menu kontekstowe to też może być problemem.

a ostatnie to oczywiscie sprzet jak masz stary komputer to tez może być tego wina;]

Dodane piątek, 1 marca 2013, 15:57

logi zOTL by się przydały i mogłeś przeskanować komputer jakimiś programami i napisać jakimi;]

komp nowy i3 3110 6GB RAM , KRTA GF 620 m WIN 8 . Miałem Norton, ale teraz mam avast, problem zawsze ten sam . Programów nie mam za dużo bo na starych komputerach mam syf, a chodzą płynnie :frowning:

Dodane 03.03.2013 (N) 11:54

co to jest OTL ?

OTL co to jest?

jest to makro które po instalacji skanuje komputer i sprawdza czy na dysku nie ma jakiegoś złośliwego oprogramowania…

do pobrania na stronie dobreprogramy…

Avast nie jest stworzony pod Windows 8 i może powodować błędy typu bluescreen, zawieszanie się itp.

problem był od nowości , bez względu czy Norton czy Avast.

Nie napisałem jeszcze że mam komputer marki Samsung (seria NP)