Długo sie wyłącza i czasami net muli ... logi

Jak w temacie

Hijack :

Silent Runners:

Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> zatrzymaj i wyłącz Microsoft HDA Protocol , plik usuń ręcznie w trybie awaryjnym

ok tylko tyle ??

tak, moge ci jeszcze zapodać optymalizacje:

Wyłączyłem w services.msc i pliku nie ma… thx za tweaki ale nie moge usunąć tak po prostu wszystkich błędnych wpisów w rejestrze… może jakiś jest potrzebny??

Jeszcze jedno pytanko … do czego był ten servis który wyłączyłem??

Po to są takie programy, by usuwać nieaktualne,puste klucze, które zaśmiecają rejestr. W programie jv16 PowerTools 1.3.0.195 masz zaznaczone na zielono wpisy, które możesz bezpiecznie usunąć, a nad czerwonymi trzeba się zastanowić, ale raczej nic groźnego się nie stanie, ew. przed usunięciem wpisów z czerwoną kropką możesz zrobić kopie rejestru.

Lipa z miodem :slight_smile: (mniam)

Problem się niestety powtórzył … po usunięciu tego servisu.

To co mi muli neta ukrywa swoją działalność sieciową… mam Keiro personal Firewall pro i avasta… i Ad-aware i spybota. Skanuje raz na jakiś czas i nic nie wykrywa… nie wiem juz z czym jest problem.

daj jeszcze raz loga z hijackthis i silenta

Pytałeś się co to Microsoft HDA Protocol

Odp. Jest to Robak W32/Agobot-AET .

Może warto jeszcze raz zainstalować stery do modemu lub karty sieciowej?

A może wystarczy ich uaktualnienie ?

Hijack:

Silent :

Czy wirusy i ad-aware mogą znajdować się na innym dysku logicznym?? Mam 2 systemy…

Logi są czyste

Jezeli używasz tego drugiego systemu, to również wklej z niego logi :slight_smile:

Jeszcze startupa wrzucam.

Jest OK

Powiedz mi jeszcze, czy to urywanie neta dzieje się na obu systemach? Czy tylko na tym 2k ?

2gi system nie ma dostępu do internetu został dokładnie przeskanowny i nie był uruchamiany do miesiąca.

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 15:37

Najgorsze jest to że raz działa normalnie … wyłączam … włączam po jakimś czasie i już nie działa normalnie… musze sprawdzić czy to od godziny nie zależy…

http://mkrzywy.itsmyland.com/problem.jpg

ten obrazek to się tam 3minuty słał przy łączu DSL 256/128 … !!

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 16:05

Włączyłem wwdc.exe i zobaczyłe czy mam pozamykane odpowiednie porty, co się okazało wyskoczył problem że svchost zrzera za duzo pamięci … znalazłem go w systemie i okazał sie czysty co to moze byc??

nazwa była " svchost " czy " svchost 32 " - ten 2 to wirus.

EDIT____________________________________________

Spróbuj zainstalować tego nieoficjalnego SP 5

Tutaj

svchost - ale chyba tez moze byc zarazony… pozatym jest na liście w Keiro tylko że nie kożysta z neta bo port 3002 jest zablokowany.

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 16:18

Mam wszystkie aktualizacje… + Sp4 - bill i M$ o mnie nie dba… :frowning:

A jak twoim zdaniem mam pobrać plik 230Mb przy transferze 2-3Kb/s??

Zainstaluj jeszcze raz stery do karty sieciowej.

A tak w ogóle to jaki to jest model i jaka firma ?

Mam 2 karty sieciowe … realtek i zintegrowana … na obu ten sam problem … nie jestem noobem … aż takim. Podejrzewałem to wcześniej.

A może po prostu wina nie leży po Twojej stronie, lecz po stronie dostawcy?

Popytaj znajomych, którzy mieszkają niedaleko Ciebie i mają tego samego dostawcę, czy nie mają takich problemów :slight_smile:

Widziałeś screen coś ewidentnie wpływa i zapycha mi łącze… rozmawiałem z administratorem z dialogu (sieć telekomunikacyjna) i powiedział że zaobserwował spory ruch sieciowy… coś mi się ukrywa nawet w stanie połączenia nie ma żadnych pakietów przychodzących ani wychodzących … tzn. stan sie nie zmienia.

Złączono Posta : 22.06.2006 (Czw) 16:35

Tak mam kolegę z takim samym problemem. Ale u niego juz chyba nie występuje. On nie miał żadnych zabezpieczeń i ze 100 trojanów.