Długo trwający ekran powitalny "Zapraszamy" w Windowsie XP

Witam.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że ekran wymieniony w temacie długo się ładuje. Sam Boot zajmuje ok 20 sek. a ekran “Zapraszamy” trwa do 40 sek.

Czy istnieje jakaś możliwość aby to przyspieszyć??

  1. Komputer jest czysty od wirusów/trojanów/spyware.

  2. Jest po defragmentacji.

  3. Został przeczyszczony rejestr wraz z jego optymalizacją.

Przeprowadź optymalizację autostartu,być może ładuje się dużo niepotrzebnego softu,po instalacjach programy dodają wpisy w autostart

i z czasem zaczyna przymulać na starcie.Pozdrawiam

W Autostarcie jest 6 pozycji:

Avast

ZoneAlarm

Ad-aware

CCC (sterowniki karty graficznej)

Razer (sterowniki do myszki)

Setpoint (od klawiatury)

I wszystko jest potrzebne :frowning:

Na Twoim miejscu spróbowałbym wyrzucić ZoneAlarm i Ad-aware. Na domowy użytek wystarczy Ci w zupełności Avast. Ponadto ta ilość zabezpieczeń niepotrzebnie obciąża komputer przez co wszystko wolniej działa :wink:

Jeżeli ten sterownik do ATI jest opisany jako “start CCC” to możesz go wywalić spokojnie,jeżeli dobrze pamiętam to jest program odpowiedzialny

za sprawdzanie kompatybilności sterów,w każdym bądź razie też mam kartę ATI i nie mam nic z nią związanego w autostart.

Zaznaczam że piszę tylko o “start CCC”! !!

Nie polecam wywalać Firewall!!!Co do ad aware możesz go uruchamiać doraźnie.

Tak ten sterownik to Start CCC, więc też go wyłączę.

Dodane 10.05.2009 (N) 10:16

Dodam, że po wywaleniu Ad-aware i ZA oraz wyłączeniu CCC startuje 25 sek szybciej :o

A zamiast ZA może coś lżejszego zaproponujecie?

Osobiście polecam ZA,przed przejściem na pakiet komercyjny używałem ZA i byłem zadowolony,parę sekund w starcie jest małą ceną

za ochronę przed “robactwem”.Ewentualnie sprawdź Comodo FireWall.podobno jest OK.Pozdrawiam.

To były programy, które ładowały przy swoim włączaniu wiele plików, więc co się dziwić :wink:

Co do zapory to w ogóle bym nie dawał. Hakerzy raczej nie próbują przejmować kontroli nad komputerami użytkowników domowych, którzy nie robią nic nadzwyczajnego na swoich maszynach. Jeżeli chodzi o wirusy, to Avast cały czas skanuje komputer w poszukiwaniu wirusów, tak więc jeżeli przedostanie się jakiś insekt to po krótkim czasie zostanie i tak wykryty, usunięty :slight_smile:

Musak

O czym ty chłopie piszesz? A czy Avast posiada firewalla? Nie. Bez niego wróci tu na forum do działu bezpieczeństwo i logi hijack thís. Daruj sobie takie porady.

Co do problemu. Niech kolega wpisze w google “zbędne usługi” i tam będzie bodajże 3 link do strony searchengines. Poczytaj artykuł i wyłącz niepotrzebne usługi przez start/uruchom/services.msc

Zainstaluj też program Auslogic Registry Defrag i nim zrób defragmentację rejestru

Avast nie posiada firewalla, ale skanuje dysk w poszukiwaniu wirusów i to wystarczy. Po co obciążać system dodatkowym programem (firewallem). Antywirusy z firewallem średnio powstrzymują wtargnięcie aż 30% szkodników dostępnych w sieci - czy to się opłaca? Już lepiej używać wbudowanej w system zapory, która nie obciąża tak systemu, a jest równie dobra (pod warunkiem, że użytkownik łata dziury w systemie za pomocą aktualizacji automatycznych i ma najnowsze wersje programów) :stuck_out_tongue:

Wejdz do działu Bezpieczeństwo i logi HiJack Thís. Sprawdź log z jakiegokolwiek postu. Co zauważysz? BRAK FIREWALLA! Osobiście z Zone Alarm siedziałem od 2002 roku kiedy to dowiedziałem się co to takiego. Nigdy nie miałem problemów ze szkodnikami. 4 lata śmigam na kompie bez formatu. Więc nie mów

Nam, że firewall (nie mylić z Zaporą) jest niepotrzebny. A teraz :nie powiem:

Nawet z firewallem i antywirusem można nałapać parę niezłych wirusów. Jeżeli ktoś wie co robi, gdzie wchodzi, to może korzystać z komputera bez żadnego antywirusa. Mam znajomych, którzy bez antywirusa przez parę lat korzystali z komputera i mieli go wolnego, czystego od szkodników :wink: . Jak ktoś chce i ma predyspozycje to i tak będzie łapać wirusy. Dla mnie - gracza, osoby, która chce zachować stabilność, płynność pracy systemu nie jest dobre instalowanie dodatkowych zabezpieczeń, kłódek, kłódeczek, … :slight_smile: