Długo uruchamiająca się Mozilla

Gdy włączam Mozille Firefox to minie długa chwila od czasu kliknięcia na ikonkę do czasu kiedy to okno się otworzy jaka jest tego przyczyna ??

Czy da się jakoś skrócić czas oczekiwania ?

A instalowałeś jakieś wtyczki/dodatki do przeglądarki?

1)powolny komputer dużo programów na raz itp.

2)Przyczyny zaniedbania:

Defragmentacja,(np.Diskeeper)

Skan przed wirusami,(np.Avast!)

Skan przed adware,(np.Ad-adware)

Czyszczenie historii i temp itd (np.CCleaner)

Czyszczenie rejestru

Ewentualnie reinstal Mozilli.

A jak dużo masz utworzonych zakładek ze stronami , bo jak jest ich dużo to właśnie jest taki efekt bynajmniej u mnie.

wszystko co podaliście związane z czyszczeniem itp. to mam zrobione tylko nie wiem czemu mozilla uruchamia się tak wolno…

Wyjaśnienie tego dlaczego Firefox ładuje się wolniej niż inne przeglądarki jest dość prosta. Otóż Internet Explorer jest integralną częścią systemu, o czym może świadczyć fakt, że nie da się go odinstalować. Co za tym idzie część bibliotek, plików itp. jego ładowana jest tuż przy starcie systemu. Zaś alternatywne przeglądarki (nie nakładki na IE) podczas uruchamiania ładują wszystko co jest im potrzebne dopiero gdy użytkownik kliknie dwa razy klawiszem na ikonę uruchamiającą program.

Jeśli chciałbyś, aby niektóre biblioteki FF ładowały się przy starcie systemu to proponuję skorzystać z programu Firefox Preloader.

W pewnym sensie powodem wolnego ładowania może być kilka stron startowych (o czym wspomnieli już koledzy wyżej) oraz dość duża wielkość tych stron.

OK dzięki ale po zainstalowaniu tego programu kiedy włączam kompa a ten program też się włączy wywala mi odrazu komunikat ze sesja została nieoczekiwanie przerwana ( a tak niejest) i czy przywrócić ją czy zacząć nową Help jak temu zaradzić albo

wyłączyć tą opcje ?