Długo wczytujące się pliki graficzne

Pliki graficzne otwierają się po kilkanaście sekund tylko wtedy gdy mam połączenie z siecią. Gdy odłączę się od dostępu do sieci wszystko wraca do normy tzn. pliki graficzne szybko się uruchamiają :frowning: Żeby było śmiesznie na początku występowało to na pulpicie, po ponownej instalacji systemu Windows XP PROF x32 problem przeniósł się na lokalizację “Moje dokumenty”. System przeskanowany różnymi programami antywirusowymi nic nie wykazały. Instalowałem różne wersje sterowników karty sieciowej i chipsetu.

Witam.

Przypisz na stałe konkretne typy plików graficznych do konkretnych programów, np: AVI >- Twój odtwarzacz filmów (Best Player, All Player, WMP itp.) ;

JPEG >- Twój odtwarzacz zdjęć (Irfan Viev, podgląd obrazów i faxów systemu Windows itp.)

Jak to zrobić: prawy klik na plik >- otwórz za pomocą >- wybierz z listy >- dany program >- zaznacz opcję >- zawsze używaj wybranego programu do otwierania

tego typu plików.

Ogólnie nie mam problemu z otwarciem plików graficznych w innych lokalizacjach. Tylko dzieje się tak folderze “Moje dokumenty”.

Przenieś te pliki graficzne do innej lokalizacji, np. na D: i napisz jak jest teraz.

Tak w innej lokalizacje pliki graficzne wyświetlają się bardzo szybko - tylko w “moich dokumentach” coś mieli :frowning: Przed formatem mieliło na pulpicie ale w “moich dokumentach” było ok. Problem występuje tylko gdy plik leży luzem w folderze “moje dokumenty” natomiast gdy plik graficzny znajduje się w moje dokumenty->nowy folder->plik.jpg to wtedy wszystko gra :slight_smile:

Marcin_P , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Niezupełnie o to mi chodziło :slight_smile:

Prosiłem, abyś przeniósł te pliki na inny dysk albo partycję.

Generalnie, wbrew nazwie, folder “moje dokumenty” nie jest najlepszym miejscem na tego typu pliki, szczególnie jeśli jest ich dużo (fotki, filmy).

Utwórz folder na dysku D: np: “video” i to miejsce jest bardziej odpowiednie na magazyn plików graficznych.

Jak sam napisałeś, w innych lokalizacjach problem nie występuje.

Przeczyściłem folder moje dokumenty, usunąłem kilka Gb danych i problem znikł. Wszystkim pomagającym bardzo dziękuję.