Długo włącza sie system

Witam mam komputer od roku i od miesiąca zauważyłem ze długo włącza sie system kiedyś włączał sie w jakieś 30 sekund teraz w 2 minuty i prosze powiedzcie mi czy to może być coś poważnego albo coś jest nie tak z komputerem ze tak długo sie włącza system a mniej więcej wygląda to tak ze najpierw jest przez jakieś 10 sekund czarny ekran potem w prawym dolnym roku B4 za chwile A2 a potem jakieś 1minute czasami 1,5 minuty włącza sie system czy to normalne ? i jeśli ktoś z was jest w stanie powiedzieć co może być problemem to prosze o pomoc i dodam , ze komputer jest naprawde mocny dysk to 1TB i nie mam na nim jakiś smieci komputer jest regularnie czyszczony programem CCleaner i co kilka miesięcy defragmentowałem dysk ( to zalecił mi znajomy) i w środku też nie ma kurzu , komputer był 2 miesiące temu  czyszczony

[logo windows+R] wpisz msconfig, przejdz do zakładki usługi, zaznacz Ukryj wszystkie usługi firmy microsoft i wrzuć z niego screen,

przejdz do zakładki uruchamianie i też wrzuć screen

na jaką strone dać screan ?

Cześć,

 

Na przykład tutaj: http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/

Prosze

Ludzie lubią instalować wszystko jak leci. Po prostu odinstaluj wszystkie zbędne programy. Ja nigdy nie miałem problemów z komputerem być może z tego powodu że jestem minimalistą. Mianowicie zawsze używam tylko po jednym programie do odtwarzania multimediów WMP12 do sieci IE11 itd. Dla zasady im mniej tym lepiej. Potem oczyść rejestr, po nim jak wyżej pisali inni skonfiguruj msconfig. Jednak w przypadku poważnego zamulenia najlepsza będzie ponowna instalka systemu operacyjnego. Jest to jedyny gwarant całkowitego oczyszczania komputera ze zbędnych plików. Oczywiście przedtem skopiuj wszystkie ważne pliki na zewnętrzny nośnik. Pozdrawiam

Dodam jeszcze jedno. Nie ufam programom czyszczącym. Czasami zamiast pomóc więcej szkód potrafią wyrządzić. O CCcleanerze również słyszałem różne opinie.