Długo włączające się procesy

Witam.

Ostatnio proces explorer.exe włącza mi się bardzo długo. Przejawia się to tym, że komp stoi ok. 20 sekund przy włączaniu go na ekranie Zapraszamy, po czym pojawia się pulpit a ikony z paskiem dopiero po ok. 30 sek. Jednak w procesach explorer jest widoczny.

Komp nie jest zaśmiecony, generalne czyszczenie jest przeprowadzane wrecz co kilka dni i oczywiście częsta defragmentacja. Autostart też nie jest zaśmiecony. Poza tym komputer działa bez zarzutów, szybko i bez błędów. Jedyne co denerwuje to włączanie. Chciałbym zaznaczyć, że jak np. teraz zrestartuje komputer to wszystko uruchamia się bardzo szybko, także wyżej opisane ma miejsce tylko wtedy, gdy włączam kompa.

Za wszelki sugestie dziękuje z góry

Po wyświetleniu się pulpitu i włączeniu od razu Menedżera zadań, widać, że wiele procesów długo się włącza, długo trwa jak “zaskoczą”. Stało się to nagle, nic nie instalowałem takiego, nie ma tam też żadnych nowych procesów. Co może byc tego przyczyną?

Odinstaluj anty wira i sprawdz.

Optymalizacja startu - BootVis jako diagnostyk

defragmentacja rejestru

  1. Startujesz do Konsoli Odzyskiwania

  2. W linii komend wpisujesz następujące polecenia (po każdym ENTER):

cd c:\windows\system32\config

ren system system.old

copy system.old system

Defragmentacje rejestru wykonuje w WinXP Manager. Ale mogę spróbować spod konsoli odzyskiwania jeśli mogłoby to coś zmienić.

Mógłbym i zapewne przyspieszy to stary systemu, ale bez antywir to nie za bardzo, nawet jeśli to Avast. Cały czas go miałem i nie było problemów, dopiero ostatnio komp dłużej się włącza.

Zamieszczam zrzut z Bootvis

beztytuufg2.jpg

master_zonk6 avatara masz niesamowitego :mrgreen:

wyłącz aktualizacje automatyczne