Długo właczający się komputer

Dzień dobry

Od kilku dni zaobserwowałem że komputer długo się włącza

Dołączam skan za pomocą narzędzia FRST

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

s.txt

59 procesów na “dzień dobry” (ja mam 28 , w tym SKYPE.exe i SIDEBAR.exe) czy to aby nie za dużo ? Jak uważasz ? Procesor , dysk ?

CCLEANER-a , oczyszczanie dysku (WIN+R : CLEANMGR.exe /SAGESET:1 ( zaznaczyć wszystko ! ) , CLEANMGR.exe /SAGERUN:1) , CHKDSK i defragmentację dysku to kiedy ostatnio używałeś/wykonywałeś ?

Indeksacja - off .

FRST fix log:

http://wklej.org/hash/b89ac5e480c/

Skanuje obecnie MBAM.

Czym spowodowane że aż tyle procesów nie wiem czy ilość procesów w wersji 64 bit się różni od 32 bit

To co Ci zalecił Acorus wykonaj , ale to nie jest rozwiązanie Twoich problemów .

Wynik skanowanie MBAM

Czy usunąć ? Co dalej mam zrobić?

Wszystko do usunięcia.

usunięte. Co mam dalej zrobić?

 Uruchom- Autoruns-jako administrator,po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

Przecież wszystkie procesy są wypisane jak na “dłoni” w pliku FRST.txt poz. : 14 - 72 & 79 -108 .

W zasadzie wszystkie procesy związane z : Intelem , Nvidia i Lenovo kwalifikują się do  trwałego zamknięcia (uruchamianie na żądanie) co wymaga interwencji w : Rejestrze , Usługach i usunięcia ich z Autostartu .

Jak mam być szczery “do bólu” to po analize logów FRST , komputer ten jest obecnie śmietnikiem zbędnych programów (Lenovo) i przyjmując założenie , że mamy do czynienia z dwurdzeniowym procesorem INTEL (HT w zasadzie jest bez znaczenia) to marzenie o “szybkim” (HDD) uruchamianiu i responsywności systemu jest marzeniem “ściętej głowy” . Tak naprawdę żądzą na nim aplikacje , a właściciel komputera jest tylko “biernym kibicem” !  

Załączam plik z autoruns

http://sendfile.es/pokaz/598034—wvpa.html

CHkdsk robiłem jakiś czas temu i błędów nie było a defragmentacje przeprowadzałem miesiąc temu

Uruchom autoruns jako administrator

Zakładka-Services- odznacz :AdobeFlashPlayerUpdateSvc, IAStorDataMgrSvc, Intel® Capability Licensing Service Interface, Intel® Capability Licensing Service TCP IP Interface, jhi_service,LenovoWiFiHotspotSvr, LMS, LSCWinService,MBAMService, MozillaMaintenance, NvNetworkService    , NvStreamNetworkSvc, NvStreamSvc    Service, nvsvc, Steam Client Service, WinDefend    , WMPNetworkSvc

  Zakładka-Scheduled taks-odznacz :Odznacz wszystko oprócz:  avast! Emergency Update, SafeZone scheduled Autoupdate 1446675999    , Western Digital\SmartWare

Zakładka -Internet Explorer-Odznacz wszystko (jeżeli nie korzystasz z IE)

 Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć

Zrobiłem dokładnie jak Pan opisał .

Czy jeszcze będzie coś do zrobienia?

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search,-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu

Jest lepiej?

Tak jest lepiej :slight_smile: Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc