Długo właczający się komputer

(Darkkitsune2) #1

Dzień dobry

Od kilku dni zaobserwowałem że komputer długo się włącza

Dołączam skan za pomocą narzędzia FRST

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

(Acorus) #2

s.txt

(KAZDAN63) #3

59 procesów na “dzień dobry” (ja mam 28 , w tym SKYPE.exe i SIDEBAR.exe) czy to aby nie za dużo ? Jak uważasz ? Procesor , dysk ?

CCLEANER-a , oczyszczanie dysku (WIN+R : CLEANMGR.exe /SAGESET:1 ( zaznaczyć wszystko ! ) , CLEANMGR.exe /SAGERUN:1) , CHKDSK i defragmentację dysku to kiedy ostatnio używałeś/wykonywałeś ?

Indeksacja - off .

(Darkkitsune2) #4

FRST fix log:

http://wklej.org/hash/b89ac5e480c/

Skanuje obecnie MBAM.

Czym spowodowane że aż tyle procesów nie wiem czy ilość procesów w wersji 64 bit się różni od 32 bit

(KAZDAN63) #5

To co Ci zalecił Acorus wykonaj , ale to nie jest rozwiązanie Twoich problemów .

(Darkkitsune2) #6

Wynik skanowanie MBAM

Czy usunąć ? Co dalej mam zrobić?

(Acorus) #7

Wszystko do usunięcia.

(Darkkitsune2) #8

usunięte. Co mam dalej zrobić?

(IPSEN) #9

Uruchom- Autoruns-jako administrator,po skończonym skanie-File>save>plik-AutoRuns.arn- umieść na -http://sendfile.pl/- na forum podaj linka

(KAZDAN63) #10

Przecież wszystkie procesy są wypisane jak na “dłoni” w pliku FRST.txt poz. : 14 - 72 & 79 -108 .

W zasadzie wszystkie procesy związane z : Intelem , Nvidia i Lenovo kwalifikują się do  trwałego zamknięcia (uruchamianie na żądanie) co wymaga interwencji w : Rejestrze , Usługach i usunięcia ich z Autostartu .

Jak mam być szczery “do bólu” to po analize logów FRST , komputer ten jest obecnie śmietnikiem zbędnych programów (Lenovo) i przyjmując założenie , że mamy do czynienia z dwurdzeniowym procesorem INTEL (HT w zasadzie jest bez znaczenia) to marzenie o “szybkim” (HDD) uruchamianiu i responsywności systemu jest marzeniem “ściętej głowy” . Tak naprawdę żądzą na nim aplikacje , a właściciel komputera jest tylko “biernym kibicem” !  

(Darkkitsune2) #11

Załączam plik z autoruns

http://sendfile.es/pokaz/598034—wvpa.html

CHkdsk robiłem jakiś czas temu i błędów nie było a defragmentacje przeprowadzałem miesiąc temu

(IPSEN) #12

Uruchom autoruns jako administrator

Zakładka-Services- odznacz :AdobeFlashPlayerUpdateSvc, IAStorDataMgrSvc, Intel® Capability Licensing Service Interface, Intel® Capability Licensing Service TCP IP Interface, jhi_service,LenovoWiFiHotspotSvr, LMS, LSCWinService,MBAMService, MozillaMaintenance, NvNetworkService    , NvStreamNetworkSvc, NvStreamSvc    Service, nvsvc, Steam Client Service, WinDefend    , WMPNetworkSvc

Zakładka-Scheduled taks-odznacz :Odznacz wszystko oprócz:  avast! Emergency Update, SafeZone scheduled Autoupdate 1446675999    , Western Digital\SmartWare

Zakładka -Internet Explorer-Odznacz wszystko (jeżeli nie korzystasz z IE)

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć

(Darkkitsune2) #13

Zrobiłem dokładnie jak Pan opisał .

Czy jeszcze będzie coś do zrobienia?

(IPSEN) #14

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search,-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu

Jest lepiej?

(Darkkitsune2) #15

Tak jest lepiej :slight_smile: Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc