Długo włączający się system i szary ekran

Witajcie. Kilka miesięcy temu Windows zaktualizował nam się do 10. nie wiem czy to ma związek z problemem, ale jakiś czas po tym, zaczął się bardzo długo włączać. Po uruchomieniu pokazuje się szary ekran jak na zdjęciu. Później, od góry zaczyna być widoczny pasek szerokości ok 5mm normalnego ekranu, wówczas można się zalogować na oślep, albo czekać dalej aż problem zniknie. W pierwszym wypadku, po zalogowaniu się, ikony są widoczne ale jeszcze chwilę kolory są niebieskie. Co ciekawe, po podłączeniu do zewnętrznego ekranu wszystko jest ok. Wina systemu?

12511681_1232694606746833_1356090731_n.jpg

Zdjęcie nie działa. Masz odznaczoną opcję “szybkiego uruchamiania” w opcjach zasilania?

Nie mam pojęcia, nie widzę nic takiego w opcjach zasilania. Oto zdjęcie które się nie wgrało.

4d9debeb366c.jpg

 

Zdjęcie kalkulatorem robione? Nieważne i tak nic nie wniesie do tematu. Konfig proszę ewentualnie model laptopa screen z HDTune zakładka Health oraz z menadżera urządzeń.

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe

Kalkulatorem nie, ale Xperią Z. Tak właśnie wygląda monitor po włączeniu komputera, nie wiem czego tyczyła się ta uwaga.

Latop to TOSHIBA Satelite L875D procesor AMD A6-4400M APU with Radeon HD Graphics 2,70GHz

0d91c97de72b.jpg

306358398f0a.jpg

0ac0572a984d.jpg

223b3ca13857.jpg

 

 

Przeskanuj jeszcze system ADWCleaner (uruchom z prawokliku jako Administrator) najpierw Szukaj następnie Usuń oraz przeskanuj system MBAM (w czasie instalacji odznacz okres testowy premium).

Dla mnie to sprawa sprzętowa. Choć dziwi, że po zalogowaniu jest ok, tak? Zaktualizuj sterownik grafiki na wstępie.

Tak, po zalogowaniu jest ok abo jeszcze chwilkę w innych kolorach. Na zewnętrznym monitorze od razu jest ok.

Skoro “jeszcze przez chwilę”, to obstawię przy swoim, że laptop ma problem natury sprzętowej. Wykonane zdjęcie nijak nie pasuje do problemów z softem, podejrzewam uszkodzenie elektroniki w matrycy, tak jakby “rozgrzewała” się do zadanego przez chip graficzny trybu pracy (coś a’la zimny lut?), bądź coś na drodze między chipem grafiki, a matrycą. Choć może i winny jest sam chip grafiki.

Sprawdź czy występuje jakakolwiek zmiana na ekranie - poruszaj klapą matrycy przód tył, ponaciskaj, lekko ją poprzekrzywiaj w momencie gdy pojawia się problem.

Moim zdaniem powinien to obejrzeć fachowiec od elektroniki

Też obstawiam hardware.

Problem z matrycą, inwerterem, czymkolwiek.

Na pewno nie grafika skoro na zewnętrzny monitor podaje obraz prawidłowo.

Serwis.