Długo zamykający się system

Witam

Od czasu do czasu zdarza mi się problem,że system nie zamyka się normalnie. To znaczy wszystko niby się dzieje, jak przed zamykaniem, jednak zanim system się zamknie trzeba czekać ok 10 min. Kilkakrotne powtórzenie"zamknij" lub “uruchom ponownie” nic nie daje. Czy można coś z tym zrobić? Najczęsciej przyczyną czegoś takiego jest pojawiający się błąd aplikacji “Aplikacja bluetooth manager nie została poprawnie zainstalowana”- w tym wypadku, jesli wyskoczy mi taki komunikat, nie mogę wejść w żaden program,ani neta, wyskkuje powiadomioenie- za mały oprzydział aplikacji, Cannot load setupapi. Dziś, jak nie chciał mi się wyłączyć zarejestrowany został błąd aplikacji- Application Error. A był on spowodowany tym,że modem od bezprzewodowego netu miał jakieś problemy i został zamknięty .

Naprawa długiego zamykania

Ponadto zainstaluj tą aplikację na nowo.

Ja miałem podobny problem. Wraz zainstalowaniem oprogramowania do Bluetooth-a na USB zainstalował się jakaś usługa monitorująca to. Przez to system czasem się długo zatrzymywał albo nie chciał przechodzić w stan czuwania.

Wszedłem w Panel Sterowania->Narzędzia administracyjne->Usługi. Znalazłem to co startowało razem z Windowsem (jakiś BTMan cz manager, coś w tym stylu), wyłączyłem i jest wszystko OK.

Radzę zrobić podobnie. Dodatkowo można w przy użyciu msconfig (Start->Usuchom) albo lepiej za pomocą programu Light Startup wywalić te badziewiaste managery, które startują razem z kompem i widać je cały czas w trayu.

Tak, próbowałam,ale niestety nie wiem, o jaką aplikację chodzi…Kombinowałam kilkakrotnie z bluetoohem,ale jak na razie nic nie dało rady. Ta aplikacja ma chyba też związek z bezprzewodowym netem z orange,ale pewna tego nie jestem. Normalnie, od bluetootha są 2 ikonki, jak to “coś”, w sensie aplikacja xxx mi wyskoczy, jedna z ikonek się zmienia,ale za nic nie wiem,o co w tym chodzi…