Długość kabla USB do dysku zewn

Witam.

Chciałbym zapytać, czy do dysku zewn. (mam WD MyBook 1TB) mogę użyć dłuższego kabla USB zamiast tego z pudełka -1m. Chciałbym podłączyć dysk z laptopem kablem ok 3m z racji większej mobilności. Mam tylko obawy czy ma to wpływ na jakość sygnału, prawidłowe wykrycie i pracę sprzętu itp.

Pozdrawiam.

Im krótszy kabel tym lepszy (opory, spadek napięcia), przy 3m może nie wykryć dysku lub będą przekłamania w przesyłanych danych.

W przypadku mojego dysku zew. WD Passport - dysk działa poprawnie tj - jest wykrywany przez system :wink: jedynie poprzez podłączenie z oryginalnym kablem dołączonym do dysku. Z tego co kiedyś wyczytałem taka już jest przypadłość dysków od WD…

a nie łatwiej wklepać http://www.google.pl i przeprowadzić wyszukiwanie w czasie 0,17 sek ??

Wklepac mozna, ale trzeba wczesniej pomyslec. Twoja odpowiedz nie wnosi totalnie nic do tematu …

Ja miałem taki przypadek z Modemem iPlus’a [comander 2 m]. W zestawie był kabelek 1m usb. Ale był dla mnie za krótki, więc dokupiłem jeszcze przedłużkę 1,5. I co się stało po podłączeniu ? Komputer ‘gubił’ modem często nie rozpoznawał urządzenia , mimo połączenia z internetem zrywało a mimo tą kontrolki się świeciły. Po powróceniu do orginalnego kabla wszystko wróciło do normy ;]

P.S lepszym rozwiązaniem jest kupienie huba [roździelacza usb] z dodatkowym zasilaczem. Tak jest u mnie. Podkreślam Z DODATKOWYM ZASILACZEM !

Wysłałem maila do Western Digital, może odpowiedzą.

Taki hub nazywa się hubem aktywnym :wink: cena od około 40pln do 80 w Prolinie:wink: