Długość pracy XP od instalacji

Witam! Jak w temacie, jak sprawdzić ile czasu pracuje już system od ostatniej instalacji? Wiem że jakoś się sie da, ale nie potrafię tego nigdzie znaleźć. Za odpowiedź z góry dziękuję i POZDRAWIAM !!

Menu start/uruchom

komenda:

cmd, ENTER

a następnie:

systeminfo

Zajrzyj na właściwości któregoś z plików systemowych, katalogu lub coś w podobie, będziesz miał datę utworzenia.

Chyba najprostszy sposób. :slight_smile:

pzdr…

Niestety nie działa :frowning: To jest XP HE jeśli ma to jakieś znaczenie.

A nie prościej sprawdzic kiedy został utworzony katalog Windows -> prawym myszy na C:\Windows ->Właściwości …hehehe

A SIW tego nie pokaże?

http://www.download3k.com/SIW/Download- … w.exe.html

Nic to nie da. Porównaj sobie daty podawane przez systeminfo a to co wyświetla się we właścowościach folderu

Chodzi mi o licznik godzin ile przepracował system odkąd został zainstalowany. Kiedyś o tym gdzieś czytałem że coś takiego jest.

W takim razie od razu konkretyzuj temat. Dziwne, bo czas działania a czas działania może być dwuznacznie odbierane.

No akurat formatowałem przed wczoraj i podaje mi dokładnie godzine w której płyta instalacyjna kopiuje pliki na dysk. Dokładnie wtedy kiedy instalowałem.

Nie data modyfikacji ale data utworzenia

Masz problem weź w reke kalkulator i sobie policz…

Złączono Posta : 24.04.2007 (Wto) 16:44

aha, chodzi ci o to ile czasu system pracował! Konkretnej dobieraj słowa

jeżeli dobrze pamiętam to program KalendarzXP ma taką funkcję

No i kalendarzXP wyciaga to właśnie z systemu. Tylko skąd? Jak sie tego dowiedzieć bez instalowania dodatkowego softu?

Everest posiada taką funkcję

korzysta z dzienników zdarzeń systemowych

everesteq0.jpg