Długotrwałe uruchomianie systemu, win 8.1

Witam,

 

Mój system zaczął się urochamiać stosunkowo dłużej, mam nowy laptop, system był zainstalowany oryginalnie. Kiedy go włączam normalnie się ładuje aż nagle wyskakuje pusty (czarny) ekran przy czym muszę czekać ok 1,5 minuty do momentu wpisania hasła.

Wcześniej bardzo szybko, nawet od razu wyskakiwało mi logowanie. Jeśli ktoś wie o co może chodzić to będę wdzięczny:)

Przeczyść system cclener i zdefragmentuj.

Ok zaczynamy:D Najpewniej twój  komputer nie ładuje plików systemowych zbyt szybko najlepszą opcją będzie pełny format dysku na którym zainstalowany jest twój windows 8.1.

Następną poradą jest nie pobieranie aktualizacji windows 8.1 ponieważ ta wersja ma więcej plików do ładowana a to  zmniejsza wydajność.

Nie pobieranie aktualizuji ale bzdura.

Przeczyściłem CCclenerem i też zdefragmętowałem i nic. Co do pełnego formatu to wolałbym tego uniknąć ponieważ nie mam niczym zaśmieconego dysku, a poza tym mam od początku czyli od jakoś pół roku tę wersję i nic się nie działo… Zainstalowałem anty wirusa ‘‘360 total security’’ ale to chyba raczej nie ma znaczenia?

Ma znaczenie odinstaluj i sprawdź jak będzie.

W niczym to nie pomogło niestety.

Skorzystaj z opcji odświeżenia systemu, ale preferowany byłby pełen format - może jednak śmietnik tam masz. System preinstalowany na laptopach ma często sporo niepotrzebnego softu, który tylko spowalnia jego pracę.

No ok, a jest może gdzieś instrukcja krok po kroku jak zrobić odświeżanie systemu ewentualnie format?

http://youtu.be/dG8-mUrhGK8?t=55s

Ok, dzięki,  i to co robi ten pan to jest "odświerzanie systemu’’ czy “format” ? Wiem, że pytanie z niższej półki ale po prostu się nieznam:p

Na filmie jest opcja, która Cię nie zadowoli, reinstalacji Windowsa z usunięciem osobistych plików. 

Odśwież system klikając pierwsze “Rozpocznij” od góry. 

Poprosili mnie o włożenie nośnika… czyli? nie mam w laptopie nawet wejścia na CD i nic nie dostałam do niego…