Dłuższy kabel internetowy a braku internetu


(Panterka89) #1

Cześć,
Mam pewien problem, postanowiłem połączyć UPC box z lapkiem za pomocą kabla. Aktualna jego długość to około 15m problem polega na tym że nie wykrywa mi go. Sytuacja robi się dziwna w momencie gdy podejdę z lapkiem do routera i podłącze go na inny, krótszy kabel ( około 1m ) to wszystko działa i śmiga. Pierwsza moja myśl to - źle zakuty kabel, ale sprawdziłem go za pomocą testera i wygląda na to że jest cały. Próbowałem go łączyć na crossa i na prosty. Efekt ten sam nie wykrywa go. Kabel na krotko zrobiony na crossa również go nie wykrywa, tylko prosto zrobiony. Będę bardzo wdzięczny za pomoc bo brak mi już pomysłów i sił.
Pozdrawiam


(j24) #2

Taka długość kabla nie powinna mieć tu żadnego wpływu. Formalnie problem z długością zaczyna się przy ponad 100m (sto). Może ma uszkodzenie na długości?


(roobal) #3

Ja widziałem kable i po 150m i dawaly radę :wink:

@Panterka89 jaki to kabel? Zwykły utp? Sam go zarabiasz? Jakie masz złączki rj-45? Co to za tester? Czasami wystarczy, że jeden pin nie styka i masz problem z siecią, szczególnie przy 1GbE.


(Panterka89) #4

Kabel: Madex UTP AWG 24 Cat. 5e ISO/IEC
Sam go obrabiałem z 5 razy z każdej strony już dla pewności.
Złączki standardowe RJ45.
Tester CPJ20 12T0318
Może to coś być z lapkiem/routerem od UPC ?


(qbpm) #5

A kolejność przewodów zacisnąłeś wg standardu?


(Panterka89) #6

Pierw zrobiłem kabel na crossa T568A - T568B ale ze względu na to że na żadnym kablu nie bylo reakcji zmieniłem wszystkie na T568B. W tym momencie krótkie działają natomiast ten jeden długi niestety nie.


(roobal) #7

Tester pokazuje, na każdej żyle po obu stronach tak samo.