DMDE - nie wszystkie pliki układa w katalogi

Przypadkowo nadpisałem sobie dysk przenośny na którym miałem ważne dane.
Kupiłem licencję na DMDE w celu odzyskania utraconych/skasowanych danych.
I teraz jest dziwnie:

System plików zrobiło mi na jakieś bardzo dawno skasowane dane.

Ostatnia zawartość dysku też się odzyskała ale w formie katalogów $Raw.
Co mi rozwaliło całą zawartość bo miałem chronologicznie skatalogowane zdjęcia i wiele aplikacji teraz jest wszystko poukładane rozszerzeniami i nie wiem co do czego.

I co ciekawsze moich ważnych danych miałem jakieś 170GB, a z poszczególnych warstw zapisu odzyskało mi w sumie ponad 3 TB. danych

Dysk to WD Elements 1042 USB

Pewnie 3,8 TB to będą duplikaty i można by je przesiewać w np.: https://alternativeto.net/software/czkawka/about/

Program ma mechanizm do porównywania grafik, wideo i muzyki gdy zawiądą sumy kontrolne CRC32/64.


O ile nikt nie wskaże co robisz źle, że struktura danych zaginęła i program nie może tego ogarnąć.

Siedzę nad tym 3 dzień, sprawdzałem wszystko i zdublowało się do &raw, tylko to co odzyskało do prawidłowego układu katalogów. Ale to jest zaledwie 100 parę giga reszta to chyba wszystko co kiedykolwiek było na tym dysku.

Jak odzyskujesz dane, to program odzyskuje ci też kopię danych gdy było cokolwiek zmieniane, np. wchodzisz na stronę WWW, przeglądarka zapisuje zdjęcie, ale za tydzień jak aktualizujesz i jakieś zdjęcie się nadpisze, to jeśli nie zostanie wyczyszczone z dysku, to w skasowanych to będzie i może być nawet kilkadziesiąt takich samych plików, które różnią się tylko tym, że zostały nadpisane w innym czasie.

Nie zawsze można też odzyskać strukturę katalogów, nie zawsze ocaleją informacje gdzie jaki plik był wcześniej. Tym bardziej, gdy dysk został nadpisany.

Co więcej, część plików może mieć inne nazwy, mogą być zdublowane, mogą być rozpoznane jako inne formaty, albo w ogóle nieczytelne, bo są częścią zbitki itp. odzyskiwanie danych, to nie tylko sam soft, czasami wymaga odrobinę pracy.

To co piszesz to już wiem mniej więcej, odnośnie tego co jak się dubluje.
Gdzieś na forum czytałem że jest sposób żeby wyłuskać alternatywne obrazy partycji, ale nie mogę znaleźć jak to zrobić.
I właśnie takiej informacji potrzebuję. Bo to co mi poukładało w katalogi to jakieś dawno usunięte dane których mi nie potrzeba. A to co jest mi potrzebne to wszystko jest odzyskane ale do &raw. Zdjęcia jeszcze jakoś bym skatalogował od nowa, ale oprogramowanie jest bezużyteczne, gdyż jest posegregowane rozszerzeniami, a dodatkowo program w takim przypadku nadaje plikom swoje nazwy co uniemożliwia przypisanie ich do konkretnego archiwum.

https://dmde.com/manual/howto.html

Tu znajdziesz między innymi takie informacje. To nie mój wymysł.

Overwritten Is Not Recoverable
Really overwritten data cannot be recovered using any modern means. For modern HDD’s there are no technologies to recover data even after single cycle of overwritting.

Lub taką.

Raw recovery does not work properly for fragmented files (only the first file fragment is recovered correctly). Raw recovery does not provide original file names and directory structure. Raw recovery does not always allow detecting original file sizes.

Proponował bym dokładnie zapoznać sie z całoscią i ewentualnie skorzystać z tego.

https://dmde.com/contact/

Mysle ze próba zwrócenia sie z pytaniem do autorów DMDE będzie jak najbardziej właściwa.

Tyle że mi odzyskało wszystko prawidłowo. Wszystkie zdjęcia się odpalają, tak jak i filmy. Jedyne co to nie mam oryginalnego układu katalogów. co powoduje że aplikacje niestety nie działają.
Próbowałem czytać ten manual, ale nie przebrnę przez niego. Po angielsku za słabo umiem, a na polski jest to tak nieudolnie przetłumaczone że nie wiele z tego rozumiem :confused:

W totalnym skrócie.
Odzyskiwanie RAW nie zapewnia oryginalnych nazw plików i odbudowy oryginalnej struktury katalogów

Tak twierdzą twórcy. Wyglada na to ze maja rację.