~/.dmrc - brak odpowiednich uprawnień dla pliku

Otóż nie wiem co się stało, ale mam taki problem jak na screenach :

6c2f4abfae74eea9m.jpg

adb5b4c3bbd7cf89m.jpg

Czy ktoś umiałby mi wytłumaczyć jak krok po kroku to naprawić ?

spróbuj usunąć swój katalog domowy i na nowo go utworzyć (stracisz to co miałeś w home i na pulpicie, jeśli masz tam coś ważnego to przenieś to).

Wciśnij ctrl+alt+f1, zaloguj się na swoje konto

rm -R /home/(nazwa twojego użytkownika)

mkdir /home/(użytkownik)

chown -R uzytkownik:uzytkownik /home/uzytkownik

Może się mylę ale nie lepiej wpierw posprawdzać za pomocą komendy ls -al w folderze /home kto ma prawa do folderu użytkownika i w razie potrzeby zastosować chown (z parametrem -R) i np. dodatkowo ustawić odpowiedni chmod dla pliku .dmrc (bądź całego folderu użytkownika), zamiast całość usuwać to wcześniej lepiej pokombinować.

Dzięki mario.

Coś tam stworzyłem i działa, tylko że teraz przy każdym starcie systemu otwiera mi się katalog domowy.

Jak zrobić żeby go nie było ? :slight_smile:

Załóż oddzielny wątek. Otwieranie się katalogu domowego nie może być wynikiem jakiejkolwiek ingerencji w związku z GDM-em. Wejdź do menadżera sesji(system->preferenncje->sesje lub centrum sterowania->sesje) i tam pogrzeb.

Już i z tym sobie poradziłem.

dzięki za podpowiedzi :slight_smile:

Po co odrazu usuwać, przecież samo użycie chown rozwiąże problem a tak trzeba kopiować masę plików w przypadku ważnych danych niemożliwych do stracenia. Usuwania powinno być ostatecznością.

Pozdarwiam!

Usuń go z sesji Gnoma.

Pozdrawiam!

roobal: ja bym niczego nie kopiował. Zmieniłbym nazwę swojego folderu domowego, utworzyłbym następnie nowy folder o nazwie /home/$USER . Na koniec potrzebne pliki bym tylko przeniósł(szczególnie wszystkie nieukryte pliki z folderu domowego). Z biegiem czasu można przenosić konfigurację poszczególnych programów i sprawdzać efekt. Masz jednak całkowitą słuszność w stwierdzeniu, że wystarczy zmienić uprawnienia.