DMZ na routerze

Witam!

Odkąd kupiłem router i podzieliłem neo na dwa komputery to moje gg zaczęło się co jakiś czas samo rozłączać. Przeczytałem w internecie, że pomaga włączenie opcji DMZ na routerze. Włączyłem i rzeczywiście teraz mnie nie rozłącza. I dlatego mam pytanie co to jest to DMZ czy moge je spokoje włączyć czy nie zaleca się tego. Jeśli się nie zaleca to dlaczego i jak mogę w inny sposób rozwiązać swój problem ?

PS. Próbowałem przekierować porty i nic to nie dało :frowning:

DMZ - skrót od Demilitarized Zone czyli Strefa zdemilitaryzowana - jest to strefa, teoretycznie pomiędzy siecią internet, a siecią lokalną nie do końca chroniona przed ruchem sieciowym z zewnątrz. DMZ wykożystywany jest w firmach do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci lokalnej poprzez oddzielenie serwerów dostępnych z internetu od sieci lokalnej. W momencie włamania na serwer znejdujący się w DMZ, intruz nie będzie mógł dostać się do sieci lokalnej, gdyż zazwyczaj DMZ oddzielony jest od sieci lokalnej firewallem (proxy serwerem, natem).

pozdrawiam

Ok ale czy moge to zostawić włączone ?

Bo domyśnie jest wyłączone :slight_smile:

Włązczenie tej opcji niestety wiąże się z obiżeniem bezpieczeństwa… Napewno komputer będzie chroniony, ale niestety słabiej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/DMZ

Złączono Posta : 14.01.2006 (Sob) 17:58

administrator po to stosuje strefe DMZ aby potencjalny włamywacz nie dostał się do strefy chronionęj sieci :wink: a spenetrowal tylko tę strefe (jest to przyneta- pułapka) :wink: