DNS nie odpowiada na laptopie mimo, że już dużo próbowałem naprawić

Więc od już dobrego miesiąca męczę się z dość znanym problemem jakim jest nie odpowiadanie DNS.
Już nie mam pojęcia co ja mam robić ponieważ już niemal wszystko zrobiłem aby ten problem zniknął.
Resetowałem sieć, resetowałem router, wpisywałem we właściwościach - 8.8.8.8 i 8.8.4.4, wyłączałem laptopa i dalej nic :(. Internet mam tylko wtedy gdy wyłączę z gniazdka router no może wtedy jest ale co jakiś czas wifi traci kreski zasięg i muszę czekać aby minęło 3 minuty żeby znowu było ok. Mam nadzieję że trochę zrozumiale piszę, no powiedzmy jest tak: włączam lapka - neta nie ma ponieważ jest żółty trójkąt i jak chcę zobaczyć problem piszę"Serwer DNS nie odpowiada" i muszę aż… z gniazdka wyłączyć router - poczekać chwilę i neta mam hah ale wtedy od czasu do czasu traci kreski ale nie ma tego trójkąta i jak wyłączę lapka to przy kolejnej chęci włączenia laptopa to i znowu muszę router wyłączyć i to mnie strasznie denerwuję. Jak to naprawić?
Mam laptop acer Aspire E1-570, Router - D -Link DWR-921, Windows 10.

AAaaa i ten problem mam tylko na laptopie, bo na telefonie jest ok.

Czekaj czekaj ty wyłączasz router i wtedy masz internet? Czy ja źle czytam ze zrozumieniem?

Wpisz te dwa polecenia w konsoli: ping dobreprogrmay.pl
ping 72.52.4.119

Daj screena wyników.

tak, wtedy mam

A ping dobreprogramy.pl? Ile masz routerów w sieci? Bo ci powiem jeśli jedn to jesteśmy świadkami magii.

Sorki, nie zobaczyłem// chwila


Routerów w sensie? jeden

Czy jest okej?

Ping odpowiada czyli dns nie jest problemem. Bo skąd by widział dobreprogramy.pl? Jeśli masz w sieci jeden router i jak go wyłączysz to masz internet no to chyba dzieje się jakaś magia. Podejrzewam ,że w sieci są dwa router lub router i switch i ten drugi jest źle skonfigurowany. Jesteś pewny ,że w domu nie masz żadnego innego urządzenia rozdzielającego internet lub wzmacniającym jego sygnał poza routerem? Dziwne jest to ,że z tych scrennów wynika ,że internet działa. Daj screen z polecenia ipconfig /all. Z gniazdka router oznacza odłączenie nie od prądu tylko kabla rj45?

Dla mnie to też śmieszne, czemu jak tylko jest ten trójkącik przy ikonce wifi i chcąc wejść w “rozwiązywanie problemów” to pokazuję mi “serwer dns nie odpowiada”. Mam laptopa od 3 lat a router mam od roku a problem pojawił się dopiero miesiąc temu. Mam tylko router/ kiedyś miałem modem ale to kiedyś - ja już po prostu nie mogę tego neta. Okej dam.

Jeszcze raz, powoli: internet Ci działa przy wyłączonym routerze?

Od prądu,

Nie, muszę wyłączyć i włączyć go :wink:

A nie stało się to po jakiejś większej aktualizacji Windows 10? Laptop wyłączasz całkowicie, czy “usypiasz”? Pamiętasz - aktualizowałeś wtedy Windowsa i nagle pojawił się ten problem?

Wiesz, coś były aktualizacje// ale była też aktualizacja tydzień temu a problem mam od miesiąca

usypiam

Raczej to problem z “wybudzaniem” karty wifi w laptopie. Ja bym zaczął od pobawieniem się ustawieniami karty Wifi, ew. zakup karty wifi na USB (jakiejś małej), która ma wsparcie dla Windows 10.
Atheros AR956x - może być ciężko.

Pokaż ustawienia routera. Serwer dhcp masz włączony w routerze?

Ze zrzutów ekranu widać, że tak.

W sumie racja :slight_smile: Nie spojrzałem. Problem z kartą to na 90% nie jest ,bo nie pomagał by restart routera. A spróbuj gdy taka sytuacja się przydarzy zapomnieć sieć i połączyć się od nowa.

czemu ciężko?