Dns_proble_finished_nxdomain

Od pewnego czasu mam problemy z DNS. Próbowałem różnych metod z rozwiązywaniem problemów ale nic nie pomaga, mowa tu o DNS_PROBLE_FINISHED_NXDOMAIN. Czy to może być wina ;

-CCleaner’a

-Gwałtownego wyłączenia komputera 2x

Proszę o pomoc gdyż nie mogę wytrzymać bez internetu a aktualnie pisze na laptopie gdzie niema problemu z DNS jak i na innych urządzeniach.

 

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

194.204.152.34

194.204.159.1 lub 192.168.1.1 jeśli to Orange

wyczyśc cache dns

Win + R -> cmd -> ipconfig /flushdns

oraz sprawdź jakie DNSy masz wpisane w systemie w adapterze sieciowym (karta sieciowa). 

Zwykle są automatyczne albo ręczne na podane wyżej przez kolege foni78 ewentualnie 8.8.8.8 bądź 8.8.4.4 (Google’a DNSy).

niestety obydwa sposoby nie działają, a format komputera naprawi DNS?

to jak młotkiem naprawiać sprężynkę … można ale po co.

a pokaże kolega jakie DNSy ma ustawione ? Możliwe że na jest on ustawiony na router, to również te z routera chcemy.

Z jakimi stronami masz problem ? Używam http://www.kloth.net/services/nslookup.php żeby sprawdzić problematyczne strony z cache systemu ( “ipconfig /displaydns” ) a jak coś nie gra to czyszcze cache w całości i się nie przejmuję.

Druga rzecz - cache przeglądarki wyczyszczony ?

Możliwe że masz szkodnika - prewencyjnie puść skany FarBarem i zamieść w odpowiednim dziale na forum.

 

Aktualne DNS

194.204.152.34

194.204.159.1

przestaw na 8.8.8.8 i 8.8.4.4

i wyłącz potem włącz kartę sieciową

sprawdź datę w systemie, bo czasem są jaja z tym.

DNS od google już próbowałem wcześniej i również nie działa :frowning:

 

Cache przeglądarki również wyczyściłem 

 

P.S. mam problem z wszystkimi stronami

 

.

nie może byc

zrób cos takiego  w cmd jako administrator  “netsh winsock reset” i uruchom ponownie kompa.

sugeruję żebyś zrobił raport z http://www.dobreprogramy.pl/Farbar-Recovery-Scan-Tool,Program,Windows,46164.html i przesłał na forum.

a co mam wpisać w szukaj?

 

 

Jest jeszcze inne rozwiązanie gdyż ccleaner mógł usunąć sterowniki do karty sieciowej i może to być przez to ??

Mam co do tego spore wątpliwości i powiem nie.

Pokaż screena z managera urzadzeń.

4444.thumb.png.d729e0a9515c5d741eb7eaabd

 

może teraz 

 

nie ma obrazka

561fd8d63a93c_Beztytuu.thumb.jpg.5b5987a

Menadżer urządzen.png

Dziwne bo z bratem zrobilismy formata i dziala ;dd