DNS Sieci LTE

Witam
Czy wiecie może czy adres DNS dla przykładowo sieci orange lub play jest taki sam dla całej polski czy adres dns rózni sie w zaleznosci od lokalizacji ?

Adres DNS musi być osiągalny dla danej sieci i jeszcze dodatkowo odpowiadać na zapytania. Jak nie masz pewności, zawsze możesz podać Google’owski (8.8.8.8), lub openDNS (208.67.222.222 · 208.67.220.220).

Rozumiem a ogolnie jest on raczej staly dla operatorow w calej polsce np. orange w calej polsce bedzie miala taki sam dns ?

Zależy jak operator zorganizował sobie infrastrukturę. Najlepiej pytaj operatorów. Nie mówisz po co Ci taka informacja i co chcesz osiągnąć więc tym bardziej nie da się nic sensownego Ci odpowiedzieć.

Jeśli chcesz ustawić sobie stałe DNS i chcesz wiedzieć czy zawsze będą działały to prawdopodobnie tak. Możesz sobie ustawić nawet DNS innego operatora i powinno to zadziałać. Co nie zmienia faktu, że operator może mieć kilkadziesiąt serwerów DNS.

Glosuje w grze przegladarkowej i zdiobywam kamienie.
Nie che zeby admin zobaczyl ze cos takiego robie :slightly_smiling_face:

I zastanawiam sie czy nie zobaczy tego po DNS ze jest z jednej lokalizacji

Przecież admin nie wie z jakiego serwera DNS korzystasz i nawet nie ma możliwości zweryfikowania tego. Nawet gdyby chciał. Po prostu protokół dns jest tak skonstruowany, że się nie da. Jedynie administrator serwera DNS może zobaczyć, że szukasz adresu IP jakiejś domeny - i tylko tyle.
Bardziej martwiłbym się adresem IP.

Nie martw się, za zbieranie kamieni w grze nic nie grozi… :sweat_smile:

Gdy wchodze na strone whoer.net moge zobaczyc swoje dnsy a nawet swoj lokalny adres IP.

Posiadam internet zmienne IP i kilka sieci komorkowych takze IP mam sporo.

Glosuje z virtual boxa wiec adres MAC mam rozny lokalny adres IP rowniez mam zablokowany zeby nie szlo go odczytac zastanawiam sie jedynie nad tymi dnsami jeszcze.
Czy mimo to javascript pozwala wyciagnac tylko moj adres IP ?

Powiem szczerze, w tym momencie zwątpiłem. Teoretycznie dałoby się te informacje pozyskać, ale to bardziej byłoby zgadywanie niż faktycznie dobra informacja. Niestety nie mogę tego dokładniej sprawdzić ponieważ mam łącze tylko od małego lokalnego dostawcy i sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej w przypadku krajowych operatorów.