Do adresowania i projektowania kopert


(kolejnymarek) #1

Witam. poszukuję prostego, w języku polskim bezpłatnego programu do zaadresowania koperty oraz wklejeniu obrazka, aby później to wydrukować na drukarce.


(technik informatyk) #2

Edit. Próbowałeś z MS Office (ewentualnie LibreOffice - jeśli nie posiadasz produktu MS)? Tak będzie znacznie prościej niż się bawić w szukanie programów.Więc:

  1. Wchodzisz do edytora tekstu.
  2. Zmieniasz rozmiar strony w edytorze tekstu na taki, jaką masz kopertę (jak masz kopertę A6 to zmieniasz na A6 itd.).
  3. Piszesz i umieszczasz to, co chcesz i gdzie chcesz.
  4. Następnie wchodzisz w drukuj (nie szybkie drukowanie) i tam jeszcze zmieniasz na odpowiedni format strony (taki jak koperta) i bierzesz drukuj.

Jeśli to jest na 1 raz to nie ma sensu wymyślać nic więcej. Ale jak chcesz się bawić w większe ilości lub często to możesz się zainteresować korespondencją masową.


(Eugeniuszmycio) #3

Spróbuj  programu  Envelope Printer w wersji 2.0.1  , ja używam werji  1.7.1.  jest to program co prawda w wersji angielskiej  ale jest bardzo  łatwy w  obsłudze . W programie tym oprócz adresu nadawcy i adresata można dodać grafikę oraz dodatkowy text , program ten posiada równierz opcję podglądu wydruku  . W adresach masz możliwość zmiany  , wielkości , kroju  oraz   koloru czcionki   dla każdego adresu z osobna. LINK DO POBRANIA PROGRAMU W WERSJI 2.0.1

:http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/Envelope_Printer.html

 

 

 

 


(atsoftware) #4

Polecam skorzystanie z gotowego rozwiązania do adresowania kopert oraz rejestracji korespondencji wchodzącej i wychodzącej z firmy. Istnieje możliwość masowego drukowania kopert oraz tworzenia pocztowej książki nadawczej. http://atsoftware.pl/Produkty/SekretariatFirma