Do czego GPU Boost

Siema, Mam pytanie. Na moim komputerze używam póki co karty graficzne zintegrowanej i na mojej płycie głównej(Asus p8g61-v) Znajduje się przełącznik i jest on podpisany GPU Boost. Może mi ktoś powiedzieć do czego służy ten przełącznik ? Wiem że cos z grafą, aha i jak gram duzo w gry to lepiej go włączyć ?

Podkręca kartę zintegrowaną. Jak grasz a czujesz, że “tnie” czy masz mało fps to najlepiej włączyć.

tzn mam taki problem ze poprostu gdy włączam gre to w pewnym momencie na ekranie robi sie bardzo duzo paskow kolorowych i nic nie da sie zrobic trzeba poprostu zresetowac kompa i sie zastanawiam od czego moze to byc i czy ten przełącznik by cos pomógł, jak by co to system przeinstalowywalem juz kilka razy

Dodane 17.03.2012 (So) 22:26

coś mi tu nie gra, patrze w biosie i temp cpu 32 stopnie ok włączam kompa opalam program speedfand patrze temp cpu i patrze z niedowierzeniem a tam 92 stopnie :open_mouth: czy ktoś mi powie o co chodzi ?

Na początek przeczyść komputer z kurzu i sprawdź temperaturę jeszcze innym programem np:Speccy

tzn ątpie by byl jakikolwiek kurz, komp składany 2 tygodnie temu i jeszcze caly czas otwarta boczna sciana obudowy

Dodane 17.03.2012 (So) 22:53

włączyłem program speccy i tem cpu wynosi 28 stopni, dziwne…

Dodane 17.03.2012 (So) 22:54

ale za to tym razem płyta główna 92 stopnie. teraz to wgl juz nie wiem o co chodzi

To może zaburzać przepływ powietrza w obudowie i wręcz podnosić temperaturę.

zamknąc obudowę i sprawdzić ?

Dodane 17.03.2012 (So) 23:09

zamknełem i dalej to samo w speedfan temp cpu ok 90 stopni tenp płyty głównej 25 stopni(o ile system oznacza tam płyte główną), a w speccy tem cpu ok 30 stopni a plyty ok 90 stopni. W biosie tem cpu ok 30 stopni a plyty głównej ok 25( o ile Mb oznacza płyte główną) Rozumiecie coś z tego ? bo ja nie .

Dodane 17.03.2012 (So) 23:10

w programie speccy tem płyty głównej czasami spada do 75 stopni ale za sekunde odrazu do 93 podskakuje

Dodane 18.03.2012 (N) 10:30

czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego są te paski gdy włączam gre ?

Zrób zdjęcie.

właśnie nie bardzo wiem czy da sie zrobic screena w tym momencie bo gdy wyskocza te paski to pomaga tylko reset kompa

Dodane 18.03.2012 (N) 12:35

teraz już nie ma pasków tylko poprostu sie zatrzymuje gra i nic sie nie da zrobic ale o dziwo gdy włączam fife to na samym początku włącza sie samouczek i mozna normalnie grac ale gdy go wyłącze i wchodze w menu to sie odrazu przycina

Dodane 18.03.2012 (N) 12:38

zaraz zainstaluje cos innego i sprobuje włączyć

Dodane 18.03.2012 (N) 13:19

Przed chwilą wyłączyłem GPU Boosta i wyjąłem baterie z płyty głównej i wsadziłem odpalam kompa włączam fife i wszystko ok włączam call of duty black ops wszystko ok. Co mogło powodować ze się nie odpalała gra ? Gpu boost czy było cos pozmieniane w biosie ? bo nie wiem czy teraz włączyć gpu boosta

Spróbuj zmienić wszystkie pasty chodzi mi o procesor,chipset na jakąś pporządną

ale temperatuta jest ok tylko cos te programy nawalają, w biosie ok wszystko z temp

A co do tych pasków to arfekty

arfekty czyli co ?

od czego one mogły być ?

Dodane 18.03.2012 (N) 18:36

chwile pograłem i niestety problem znowu powrócił ;/ ktoś mi może poradzic co mam zrobic ?

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/A … -2623.html

dałem paste i w biosie temp 43 stopnie a w programie w kompie

temperatuta wynosila 90 stopni, cos jest nie tak

Dodane 19.03.2012 (Pn) 15:05

po ustabilizowaniu sie temp w programie jest 74

Dodane 19.03.2012 (Pn) 15:36

moze jakis wirus powoduje ze jest taka temp ? czy ta pasta musi wyschnąć ?

Dodane 19.03.2012 (Pn) 17:32

przy użyciu procesora ok 45 % temp cpu wynosi ok 68 stopni, a wracając do artefaktów to dalej występują. Ktoś mi może coś poradzic ?

Dodane 19.03.2012 (Pn) 18:24

odpowiedzi prosze pisac na ten temat intel-graphics-2000-artefakty-t482474.html