Do czego potrzebna jest brama internetowa?

Mam podłączone do sieci lokalnej/osiedlowej bezprzewodowo poprzez router wifi 2 laptopy , podstawowa konfiguracja , czyli bez tworzenia sieci domowej i bez udostępniania plików i drukarek i gnębi mnie właśnie tworzenie się bramy internetowej w połączeniach sieciowych co ciekawe ta brama nie zawsze jest , nawet nie wiem kiedy, po co i w jakim przypadku się ona tworzy , no i właśnie po co ta brama skoro internet działa również kiedy ta brama się nie utworzy bo i są takie “dni” że tej bramy nie ma.

U mnie też pod XP z SP2 pojawia się brama internetowa. Mam router D-Linka DI-524

Typuję, że tak jak ja wybrałeś połączenia sieciowe/konfiguruj sieć/ten komputer łączy się przez lokalną bramę i stąd ta brama w połączeniach sieciowych

brama internetowa pojawia się, jak komputer wykryje sobie, że urządzenie poprzez które łączy się z internetem obsługuje protokół UPnP.

protokół ten pozwala dynamicznie konfigurować router przez aplikacje na ich potrzeby, jeśli się na to zezwoli w routerze.

Brama internetowa to inaczej router, choć nie dokładnie - jest ot określenie bardziej ogólne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brama_sieciowa