Do czego potrzebna jest JAVA?

Do czego potrzebna jest JAVA na stronach internetowych?

Do rozwalania wingrozy?

1 polubienie

Do tego żeby można było ją usunąć z kompa :stuck_out_tongue:

Normalnemu użytkownikowi nie powinna być potrzebna do niczego. Ale wciąż są specjalistyczne zastosowania “legacy” choćby w biznesowym intranecie gdzie Java jest potrzebna.

No i ważna rzecz. Java to NIE jest Javascript!

1 polubienie

Do niczego tylko IE wspiera pluginy javy, a do reszty by przydał się jakiś framework / zastosowanie alternatywy do budowy aplikacji webowej.

Dokładnie, warto o tym pamiętać. Javascript to taka specjalna wersja Javy, tylko że w wersji Sctipt, lepsza wersja :sweat_smile:

Wczoraj kolega zauważył, że pod Firefoxem 57 nie może dodać ogłoszenia na OLX. Czy ta strona korzysta jeszcze w jakiś sposób z Javy, czy FF57 ma aż taki problem z obsługą JavaScript? Za pomocą IE11 udało się.

Koledzy wyżej piszą że tylko na IE działa java, a u mnie na chromie dodawanie ogłoszeń na olx działało bez problemu

OLX na pewno nie korzysta z javy prędzej do zdjęć mógł używać Flasha a potem przepisali na html5 dodawanie grafik.

Czyli w FF57 coś musi być z JavaScriptem, bo np, na tej stronie http://pasjans-online.pl/ nie słychać dźwięków podczas przekładnia kart, a w 56.0.2 dobywają się z głośników.

Wyłącz wszystkie wtyczki i spróbuj jeszcze raz. Zwłaszcza ublock po aktualizacji FF robi dziwne rzeczy.

Po krótkiej zabawie z FF57, mimo jego bezsprzecznie większej szybkości działania, z braku kompatybilności rozszerzeń i ich godnych następców, wróciłem do 56.0.2.

Mam dźwięk z ublockiem, jak testujesz Firefox 57?
Spróbuj portable https://downloads.sourceforge.net/portableapps/FirefoxPortable_57.0_Polish.paf.exe

Nigdy nie korzystałem z FF w wersji przenośnej. Nie namiesza mi w profilu zainstalowanej starszej wersji?

Nie namiesza - ma osobny profil, prędzej namieszałeś instalując raz 57, cofając do 56, instalując 57 i znów cofając do 56.

Nie zrobiłem niczego takiego :slight_smile: