Do czego służy AM2 Boost?

Do czego służy ta opcja w biosie - AM2 BOOST ?

To taki bajer, który automatycznie przyspiesza pracę pamięci dzięki niewielkiemu overclockingowi. IMHO - ■■■■■ółka z cyklu “włącz mnie a będę działał szybciej i mniej stabilnie”.

na Asrocku płyta vsta działa doskonalane z miejsca ponad 10% szybciej i stabilnie

Sliwa199 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Taki bajer, który podkręca sam procesor - IMO nieprzydatne, jeśli chcesz robić OC lepiej manualnie :smiley:

IMHO,IMO ?

Piszę poprawnie po polsku!

To nie jest urząd ani szkoła, że trzeba pisać pełnymi zdaniami i bez skrótów :stuck_out_tongue:

nie urząd ani szkoła to nie jest, masz racje ale pisanie po polsku nie jest chyba aż tak trudne żeby musieć uciekać się kiepskich zapożyczeń.Czy może jednak jest ?

No nie jest trudne, ale po co zużywać klawiaturę, jeśli są skróty typowe dla języka używanego w internecie :wink: Skoro ty mnie pouczyłeś, to i ja Cię mogę - początek zdania piszemy wielką literą, lepiej byłoby pierwsze zdanie rozbić, byłoby bardziej logiczne i po kropce jest spacja :stuck_out_tongue: Widzisz, nikt nie jest idealny, mnie np. nie drażnią skróty, tylko brak zastosowania jakichkolwiek zasad gramatyki, interpunkcji i ortografii (a niestety często to się zdarza) i nierzeczowe opisanie problemu, że trzeba od autora postu wręcz wyciągać informacje. Dobra, koniec z tymi dygresjami, wróćmy do tematu, czyli do komputera :stuck_out_tongue:

zgadam się z tobą, jednak IMHO,IMO aż drażnią.To że tekst jest pisany “w” internecie nie uzasadnia gwałcenia języka polskiego angielskimi skrótami “moim zdaniem” oczywiście :slight_smile:

Dodane 03.12.2011 (So) 14:46

Wracając do sedna. Sliwa199 gdybyś napisał jaka to płyta główna było by miło

ASrock N68C-S UCC - choć kompletnie nie rozumiem czemu niby ta informacja akurat w tym poście byłaby “miła” ?

ASRock AM2 Boost: ASRock Patented Technology to boost memory performance up to 12.5%

technologia automatycznego podkręcania pamięci.W instrukcji obsługi płyty masz taki zapis

This motherboard supports ASRock AM2 Boost overclocking technology. If

you enable this function in the BIOS setup, the memory performance will

improve up to 12.5%, but the effect still depends on the AM2 CPU you adopt.

Enabling this function will overclock the chipset/CPU reference clock. However,

we can not guarantee the system stability for all CPU/DRAM configurations.

If your system is unstable after AM2 Boost function is enabled, it may not be

applicative to your system. You may choose to disable this function for

keeping the stability of your system.

funkcja ta przyspiesza pamięć RAM o 12.5 % przy zastosowaniu jednego z tych procesorów

AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron ale przyspieszenie jest zależne od procesora i może powodować niestabilność systemu w niektórych przypadkach

Dziękuje za odpowiedzi