Do czego służy karta DVB

Witam , ostatnio znalazłem w internecie coś takiego jak karta dvb i jest napisane że można odbierać na niej kanały cyfrowe , a pózniej przeczytalem że typ kupił taką karte i może udostępniać canal + i tvn sport , i moje pytanie , czy jak kupie taką karte i podłącze do tv to tak samo jakbym miał dekoder i będe mógł oglądac canal + czy to tylko taki bajer i do oglądania potrzeba mieć dekoder i od dekodera podłączyć kabel do tej kart dvb i dopiero wtedy można oglądać na kompie telewizje … ?

raczej bajer aczkolwiek karta dvb umożliwia odbiór sygnału podawanego przez satelitę, a zatem jak masz satelitę, która dekoduje ci wspomniane wyżej kanały, to żeby oglądać je na kompie potrzebujesz tej karty.

Karta DVB to karta satelitarna montujesz ją w PC i podpinasz antenę satelitarną.Sama karta umożliwia odbiór kanałów niekodowanych.Jak kupisz kartę z możliwością zamontowania modułu dekodującego to wykupujesz abonament Cyfry albo Polsatu moduł dostępu+karta.Oczywiście możesz oglądać to w komputerze jak i w TV.To o czym napisał ten gościu że udostępnia te kanały domyślam się o co chodzi tylko,że to nie jest legalne.

ok to spytam inaczej , jak podłącze samą do kompa to jakie programy będe mieć ?? to 1 pytanie , a 2 jak podłącze zwykłą antene zbiorcza to jakie będe mogł ogladac ?? mniej wiecej oczywiscie …

musisz podłączyć jakieś źródło (antenę)… bez źródła sygnału nic nie będziesz mógł odbierać…

tvp1,2,polsta,tv4,tvp3 itp. (czyli kanały publiczne).

a no to lipa , w takim razie to to samo co karta tv , tylko 2 x droższe :]

To nic nie obejrzysz,a pewnie jeszcze ją uszkodzisz.Do karty DVB możesz podłączyć wyłącznie antenę satelitarną.Dla pewności podaj dokładnie o jaką kartę Ci chodzi.

zwykłej anteny w ogóle nie podłączy, jeśli podłączy kabelek (z sygnałem cyfrowym) bez dekodera to złapie tylko kanały publiczne będące w zasięgu.

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

to napisałem.

tzn. jakie?

te które wymieniłem…

Mam kartę DVB satelitarną a zapewne pytającemu o taką chodzi i z tych to mam tylko TVP3 i to jeszcze częściowo kodowane.Zaczekajmy aż DGE napisze dla pewności o jaką kartę mu chodzi.

być może sygnał jest zagłuszany, antena ma za mały zasięg lub źle jest ustawiona…

co to znaczy częściowo ??

oj ja się pytam teoretycznie , nie mam konkretnego modelu …

oprócz karty potrzebujesz dekoder oraz antenę satelitarną.

Nic nie jest zagłuszane wydaje mi się,że jesteś nie do końca obeznany w temacie.

Częściowo tzn. że kodują filmy i programy co do których mają prawa tylko na terenie RP i nie mogą być odbierane za granicą.

Na kartach satelitarnych jest możliwość legalnego oglądania jedynie CYFRY i Polsatu,z N nie ma takiej możliwości.

A o oglądaniu za darmo TVP1,TVP2,Polsat,TVN zapomnij.