Do czego służy kwadracik w obudowach CoolerMaster?


(Vrovk) #1

Witam

Kupiłem obudowę Cm i wszystko ok i bardzo porządne, ale mam małe pytanie do czego jest ten kwadracik 19x19 w worku ze śrubkami??


(hevet) #2

Kwadracik... a może jakieś zdjęcie albo więcej szczegółów?


(Murzyn1) #3

Do przeplatania kabelków HDDLED,POWERLED,RESETSW,POWERSW,SPK itp. z jednej strony jest klejący żebyś go obok płyty przykleił.

Uprzedzając pytanie "kółeczko ferrytowe" eliminuje podobno zakłócenia z wyżej wymienionych kabelków (bujda na resorach), a woreczek "do not eat" to pochłaniacz wilgoci :slight_smile:


(Vrovk) #4

Zdjęcia nie mogę chwilowo zapodać (szukam czegoś na googlach), taki biały kwadracik, zwany siodełkiem 19x19mm z jednej strony można przykleić.


(Vrovk) #5

Cos nie bardzo, moge tam te kabelki przełożyć, bo za małe otworki, o kółeczku wiedziałem :wink:, a to nie jest dystans taki do Mobo na środek?

Już wiem służy do przymocowania tego zacisku, ktorym się złącza wszystkie kabelki :wink:, błahe to było, aż sam siebei zadziwiłem :wink: Dzięki

Pozdrawiam


(Murzyn1) #6

Tadaaaaam, tak jak mówiłem , do tych kabeleczków :slight_smile: Ja zawsze w CM używam woreczka + tej taśmy którą jest przyklejony, szybciej i lepiej trzyma, kwadracik się odkleja często.


(Mariosti*) #7

murzyn1 , well przez d-sub przy dłuższych kabla ferryty to być albo nie być dla jakości sygnału, ograniczają interferencję i to poprostu wynika z fizyki.


(Murzyn1) #8

mówimy o kabelkach POWER,HDD LED itp. tam "ponoć" są zakłócenia :wink: jeśli chodzi o d-suba to owszem się zgodzę, ale jakoś kompy tyle już były bez ferrytowego kółeczka montowane i nie słyszałem żeby kabelek do power buttona komuś się z czymś interferował :slight_smile:


(Mariosti*) #9

Prędzej mówimy o przewodach do front panela audio i usb, a tam o nowe szumy nietrudno.


(Murzyn1) #10

Rzeczywiście, słuchawki do skype wpięte do front panelu, pewnie przez kółko ferrytowe, będą grały jak 20letni silnik diesla po założeniu magnetyzera z allegro, a każdy pendrive będzie miał o 1MB więcej transferu, dzięki kółeczkom ferrytowym © ®

:smiley: :smiley: :smiley: