Do czego służy środkowy przycisk myszki...?

Dzień Dobry…

Po 2 dniach szukania,chodzenia i czytania - nadal jestem w punkcie wyjścia (tzn.nie wiem nic) :?

Zatem pytanie… Czy jest na owym forum,ktoś,kto wytłumaczy staremu chłopu - “Do czego on służy ?”

1.Bez linków,bo przeczytałem już wszystko…

2.Bez “Mądrych i specjalistycznych” tekstów,bo i tak nie pojmę połowy nazewnictwa…

3.Po prostu co to jest ? Po co ? I czemu nawet mam co “cudo” i w myszce i w laptopie ? A ile bym nie naciskał nie dzieje się nic ?

4.Cała reszt przycisków myszki działa bez zarzutu…

P.S. Jeśli Masz zamiar “błyszczeć” sterownikami,uszkodzeniami,pytaniami o system,kompatybilność itd,itp,etc…

Proszę Cię nie pisz… Wytłumacz mi proszę tylko logicznie i w jęz.polskim - do czego jest ten “klikacz”

Dziękuje… :smiley:

Czesio… , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kliknij nim dowolny link.

Hmmm,coś mam pewnie zepsute… Klikam i w PC i w Laptopie po linkach… I reakcja ta sama to znaczy nic… :slight_smile:

Cześć,

powinno Ci otworzyć link na nowej karcie. Nie ma tego?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Aaa :smiley: Nie,nie ma… Ale tu nie chodzi o to :slight_smile: W końcu ktoś z sensem i jęz.polskim wytłumaczył :smiley:

Za co naprawdę serdecznie i od serca dziękuję… :slight_smile:

A niedowiarkom,autentycznie proponuję poszukać odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie w internecie,by przypadkiem nie myśleli iż np.nie chciało mi się szukać…

To co zobaczą (tłumaczenia i porady) przerastają najśmielsze oczekiwania :o

Prędzej byłbym w stanie zrozumieć zasadę rozszczepiania uranu 235U jak podane tam “proste” informacje…

Jeszcze raz dziękuję…

Hej,

Bo tak naprawdę środkowy przycisk myszy działa tak, jak go zdefiniujesz. W Panelu sterowania masz aplet Mysz, a w niej zakładkę Przyciski - tam możesz ustawić, za co mają odpowiadać poszczególne przyciski w myszy. Oczywiście standardowo środkowy przycisk myszy - tak jak napisał Lewanxd - służy między innymi do otwierania linków w przeglądarce w nowych zakładkach.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W przeglądarce internetowej kliknięcie na kartę tym przyciskiem powoduje zamknięcie tej karty.

Gdy klikniemy na wolne miejsce na pasku kart to otworzy nową kartę.

@Cedar

Zależy jaka przeglądarka, to też można ustawić w rozszerzeniach przeglądarki.

Firefox, Chrome, IE, Opera, czyli czwórka najpopularniejszych.

Firefox, Opera - zamykanie i otwieranie

Chrome, IE - tylko zamykanie

Jeszcze jakieś rozszerzenia do takiego drobiazgu instalować? Po co?

U mnie w Firefox kliknięcie na pustym otwiera ostatnio zamkniętą kartę. Nie potrzeba instalować oddzielnego rozszerzenia, niektóre już to mają niejako przy okazji np. “tab mix plus”.

W Operze (15) na pustym nie otwiera nowej karty.

Dziwne, nie mam rozszerzeń, które by to zmieniały i od zawsze działą tak jak napisałem.

Czyli potrzeba zainstalować, niektórzy lubią mieć ich dużo.

Ta wersja to już jest Chrome z inną nazwą i zachowuje się w tym przypadku tak jak Chrome.

Wersja 12 tak jak napisałem powyżej.

Heh,szkoda :cry: Miałem cichą nadzieję że uda mi się z niego zrobić podwójne kliknięcie…

Zachciało się staremu dziadu nowej myszki,bo ładnie świeciła na zielono,a nie zauważyłem że nie posiada tego “podwójnego” przycisku,a w moim wieku to ważne niestety :smiley:

Nic to,pomimo niezaprzeczalnej elegancji i gustownego kolorku,wracamy do sprawdzonego “starocia” :razz:

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za okazaną pomoc i cierpliwość…

Pozdrawiam gorąco i serdecznie.