Do czego to doszło ? Zorza polarna w Polsce

Tak jak w temacie. I ciekawy artykuł z innego forum, gdzie się dowiedziałem, że w Polsce jest jednak wszystko możliwe. Choć zobaczyć zorzę polarną, to dla mnie nowość. :smiley:

Patrzmy, patrzmy na zorze polarne i inne ciekawe zjawiska. Za 5 miliardów lat Słońce zgaśnie - oczywiście to trochę potrwa - i zapanuje lodowata ciemność na skalistej Ziemi.
Chyba, że wcześniej za 10 tys., 100 tys. 400 mln lat asteroida zakończy wszelki żywot na tym padole…

1 polubienie

No u nas nie zapanuje - najprawdopodobniej wchłonie Ziemię w trakcie zmiany w czerwonego olbrzyma :stuck_out_tongue:

1 polubienie

W mojej wizji chciałem, aby Ziemia - skalista i lodowata - dalej istniała. Rzeczywistość będzie taka jak opisał piotrekplay.
A później? Słońce zostanie białym karłem.
“Ponieważ nie będą już zachodziły w nim żadne reakcje termojądrowe, biały karzeł będzie od tej chwili przez kilka miliardów lat stopniowo coraz bardziej stygł. Najstarsze białe karły, jakie dotychczas odkryto, mają wciąż jeszcze temperaturę około 4000 stopni. Z tak niegdyś wspaniałej gwiazdy pozostanie ostatecznie zimna, martwa sterta popiołu.”

Straszne, Słońce stertą popiołu.
Więc cieszmy się teraz naszym Słoneczkiem…

No to ja już idę szukać po sklepach latarki na dynamo, może kupię ich więcej i zrobię na tym interes :laughing:

Nie oszczędzacie prądu, jeździcie dieslami, nie segregujecie odpadów? To teraz macie i zorze :slight_smile:

A wczoraj na Astrofazie (Piotrek Kosek) oglądałem że prędzej Ziemie pochłonie Kelt 9 - za około 1 miliard lat.