Do czego używacie Linuxa?

Z każdym systemem są przynajmniej drobne problemy. Pytanie jednak, które problemy jesteś w stanie tolerować. Mi pod Plasmą 5 się podoba wyważenie między ilością opcji, a tym, że opcje nie przytłaczają. Podobają się również aktywności i inne ficzery.

Chyba, że chodziło Ci o to, że Linux to tylko jądro :wink: .

Do wszystkiego.

Ja używam do przeglądania internetu, słuchania muzyki, oglądania filmów, czasami nauki i oczywiście gier- od 2006 to mój główny system.
Dzięki temu czego się nauczyłem - w ogóle niemal nie musiałem się nic uczyć w policealnej a na studiach z pingwina dostałem na koniec semestru bdb za skrypt do backupowania systemu. Ta wiedza się przydaje, choć ja nadal siebie uważam za średniozaawansowanego usera.
Niestety przez ostatnie pół roku musiałem korzystać z Win10 - równie wygodny system, jednak brakuje mi tylu możliwości konfiguracji co w mojej dystrybucji.

Raczej Redstone5/Linux. Raczej wiele GNU nie ma w Windowsie :slight_smile:

Obecnie jedyny system - Arch z Cinnamonem :wink:

  • Do internetu (Firefox),
  • obróbki fotografii RAW (Darktable),
  • montażu klipów wideo (Shotcut),
  • DTP (Scribus)

Dodatkowo czasami Audacious, Audacity, LibreOffice, Gimp, Inkscape, Gnome MPV i, z radością, Nemo do zarządzania plikami.

Do wszystkiego :stuck_out_tongue:

Przeglądanie Internetu, edycja dokumentów, słuchanie muzyki, oglądanie filmów, poczta, pisanie na forach, Facebook, Youtube… Generalnie rzecz ujmując, Linux to mój główny i jedyny system od ponad dekady :wink:

1 polubienie

Ja używam Linux do przeglądania internetu.

U mnie jak narazie tylko na serwerze stoi, z powodu, że znowu zacząłem grać musiałem zacząć korzystać z windowsa. :stuck_out_tongue:

Chyba nie do serwowania, a surfowania :stuck_out_tongue:

Mam serwer internetowy. :smiley:

Do ratowania danych z uszkodzonych Windows’ów :grinning:

Do testów penetracyjnych i przebywając w miejscach publicznych by ludzie nie wiedzieli co się dzieje na ekranie :joy:

Linux do gier, a Windows do prac biurowych.

1 polubienie

Jak jest z odpaleniem najnowszego wiedźmina na linuxie chętnie skorzystam , z porad tak doświadczonego użytkownika, bo przez granie rozumiemy też najnowsze tytuły które wyszły w czerwcu. Jestem ciekaw jak to się sprawuje :slight_smile:

Nie rozumiem.

Ja na linuksie gram w Tibie, bo na nim nie kradną kont. W inne gry nie gram.

A windows mi po prostu bardziej pasuje, bo jest przyjemniejszy w obsłudze.

1 polubienie

Dobrze jest. https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=34698

Ok to może jakiś filmik z tego cudownego grania na Wine, ja jak narazie zaobserwowałem sypiącą się gre. To że ona się uruchomi to nic jeszcze nie znaczy, bo próbowałem z wszelkiej maści nowymi tytułami na linuxie, nie mówię, że się nie da da się ale jest to loteria, na co większość graczy się nie zdecyduje,

Wpisz sobie w Google “Witcher 3 wine linux”, jest trochę “filmików”.

współczuję

To jakiś konkurs na truizm roku 2018?

I co z tego? Chcesz mnie rozstrzelać z tego powodu? Mnie pasi, moje gry chodzą.

No i ok że ci pasi ciesze się razem z tobą. Tylko, że ja nie rozumiem dalej twojego sensu czepiania się mnie spytałem po prostu jak stoi odpalenie nowych gier, kolega odpisał, że gra w Tibie, ok myślałem, że gra w nowszę gry i chciałem się doinformować. Natomiast ty, odpisałeś mi, że da się grać w wiedźmina 3 na Linuxie, co mija się z prawdą bo co chwilę są zgłaszane nowe bugi .To, że sama gra się uruchamia nic jeszcze nie znaczy, przecież ja nigdzie nie napisałem, że nie możesz korzystać sobie z Linuxa albo, że jest zły. A ty mi tu piszesz o jakiś rozstrzelaniu. Ok co do twoich wymagań, i w to co grasz ci odpowiada. Gdzie ty widzisz logikę w czepianiu się mnie bez powodu ? Z twojego pisania wychodzi typ człowieka z pingwinem narysowanym na czole, ja tutaj prowadzę normalną rozmowę a ty mnie od razu atakujesz co podchodzi pod fanboizm ani Windows i Linux nie są bez wad. Windows wspiera dobrze gry, lecz za to linux ma inne funkcje które biją Windowsa na głowę i na odwrót bo wymieniać można bez końca. Nie ma systemu idealnego ja w swoich wypowiedziach cały czas to powtarzam. :slight_smile:

2 polubienia

od grania są konsole.