Do czego używacie Linuxa?

Tak jak w temacie.
Do czego gównie używacie Linuxa?
Ja używam do przeglądania internetu.
A Wy?

Proszę o wypowiedzi :slightly_smiling_face:

Ja używam Linuxa głównie do marudzenia na temat Linuxa :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Ja do serwowania po internecie, programowania, nauki, a niekiedy nawet do grania (dysku mi nie starcza, bo tyle mam binariów gier).

PS: Chyba nie gównie, a głównie :wink:

A ja z ciekawości :wink:

Używałem do wszystkiego, przez ponad 10 lat - od rozrywki do pracy.

Jedni używają do zabawy, inni jako główny system. Byłem tym drugim.

1 polubienie

Na NASie (serwer smb, hypervisor)

Serwery webowe :slight_smile:

Internet, spotify, wideo mkv przez vlc. Do tego kupowac windowsa…?

1 polubienie

Linuksa używam dokładnie do tego samego, do czego przed laty używałem Windowsa.

1 polubienie

Używam go do odpalania programów z których korzystam. W pracy jest to mój jedyny system operacyjny, w domu mam jeszcze Windowsa na drugiej partycji, ostatni raz użyłem go do odpalenia programu do rozliczenia PITa.

do pałętania się po internecie, nauki, słuchania muzyki i grania
P.S. Linux to kernel, system to GNU/Linux

Polecam e-pity.pl - wtedy Windows do niczego już nie będzie Ci potrzebny :slightly_smiling_face:

A Linuksa używam do… może inaczej: nie wyobrażam sobie innego systemu operacyjnego na moich komputerach.

2 polubienia

Używam linuxa do normalnej pracy. Korzystam z open office oraz internetu

Do gier.
A do wszystkiego innego Windows.

1 polubienie

Winda tylko gry, cała reszta Linux.

Tylko ja kładę nacisk na to aby mieć pełne synchro między Windows, Linux i Android. I z każdego miejsca dostęp do wszystkich plików i zasobów. Czasami jest z tym trochę zabawy przy ustawianiu, ale da się.

W roli serwerów bazodanowych, FTP (backupy) i serwerów plików.

Do surfowania po sieci, kodi, pisania drobnych pism i e-maili, obróbki domowych fotografii, sporo też gram i czasami grzebię w sofcie telefonu. OpenSUSE TW.

fascynujący temat :smiley: okazuje się że linuxa można używać,

Zauważyli to nawet w MS. I przy kolejnej aktualizacji (Redstone 5) zmieniają stare jądro NT na Linuksa.

i to nawet ok, linux też ok, ale ten temat? wypisywanie rzeczy co kto robi? system jak system, można obejrzeć filmy, przejrzeć neta, postawić jakiś serwer, jak się nie mylę to i na windowsie też te rzeczy można robić, pewnie na upartego i na reactosie :wink: już by się udało…może będzie GNU/Redstone5 :smiley: