Do danych na dyskach SSD, narzędzie odzyskujące po Shift+Delete

Szukam efektywnego narzędzia do odzyskiwania plików w różnych formatach np. *.png, *.jpg, *.txt zoptymalizowanego pod pracę z dyskami SSD. Dane miałem zapisane na pulpicie w folderach, jakoś nie przepadam za dedykowanymi folderami Dokumenty i Obrazy. Chodzi mi o taki program co bez przeszkód znajdzie nawet po 3 miesiącach użytkowania dysku dane usunięte przez Shift+Delete dużo wcześniej.

Najlepiej żeby dane można byłoby odzyskiwać podłączając ten dysk SSD ze skasowanymi plikami na którym był Windows 10 do innego dysku na którym będzie świeżo uruchomiony Windows, bo po aktualizacjach się zepsuły sterowniki.

Mogą być płatne i darmowe programy, o ile sobie poradzą.

Jakikolwiek program do odzyskiwania. Bardzo dobry jest DMDE, ale jeśli dysk od tego czasu był używany, to szanse na ich odzyskanie są praktycznie żadne. W tym czasie system na pewno wykonał niejeden TRIM, a komórki, w których były dane zostały już nadpisane przez inne pliki.

Polecę Ci firmę, przygotuj tylko kilka milionów dolarów: Central Intelligence Agency - CIA lub zapomnij o danych. Po 3 miesiącach ciągłego korzystania nawet z HDD byłoby trudno…

W tym czasie na dysku SSD komórki został na 99% nadpisane, kontroler dba by komórki były wykorzystywane równo, Twoich więc nie ominął, i w najlepszym razie odzyskasz tymi “płatnymi programami” pozostały 1% danych.

Możesz spróbować raz coś darmowego, ale raczej tylko dla spokoju sumienia, że “nie da się” i temat zostawić.

Nie ma takiej możliwości (trzy miesiące). No chyba że funkcje Trim wyłączysz. To wtedy jak nie nadpiszesz to może i się uda skasowane dane zachować.