Do ilu mogę podkręcić mój procesor?

Mam procka Celeron 2433 MHz i płytę główną Gigabyte GA-8IE (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio). Do ilu maksymalnie mogę podkręcić procesor ? Tak na marginesie powiem, że temperatura procka jest zawsze w granicach 25-30 stopni.

Jak byś zamontował chłodzenie ciekłym azotem to byś mógł z niego wyciągnąc conajmniej 3,5 Ghz :smiley: :smiley: :smiley:

heh wszytko zalezy na jakim jądrze jest twój celek ale wyciągniesz z niego spokojnie ponad 3ghz i to bynajmniej bez ciekłego azotu :smiley:

A na moim ile wyciogne [mam Prescota] ?? Czytałem w jakies gazecie ze moge spokojnie wyciognąc do 3,6 Ghz !!

Prawda :smiley: Ale musisz do tego mieć bardzo dobrą płytę główną i dość dobre chłodznie :]

GIGABYTE GA-81PE1000 Pro2 ?? Może byc !!

kumpel ma identyczny jak ty Heniu4 procka z tym że na sockecie 775 i wycisnął z 2,80 GHz 3,3 GHz na oryginlanlym chłodzeniu i temper. ma rzędu 32.

Pobirzcie sobie z vortaluAIDA32 - Enterprise System Information 3.93.

Za jego pomocą odczytacie informację, do jakiej

teoretycznej wartości można podkręcić dany procesor.

Ale sam proces pokręcania to już odrębna sprawa

Do podkrencania mam juz pogramik [byl zamieszczony na oprogramowniu do płyty glownej] !!

to nie teoretyczne podkrecanie

tylko teoretyczna obsluga na plycie takiej czestotliwosci

w zaleznosci od plyty klasy ukladu zasilania bedzie albo mniejsze ,albo wieksze

procek i serie do OC to juz zupelna inna bajka

Canaletto -> ciekawy artykuł http://pclab.pl/art11940.html

Co do Oc to sam się musisz przekonać :slight_smile: -. zależy od steppingu procka, zasilacza, pamięci … ostrożnie poeksperymentuj :slight_smile:

pozdrawiam

Bzdura jest wierzyc w takie coś, bo kążdy proc kreci sie indywidualnie, sa procki z lepszego wafla do kręcenia i gorszego :slight_smile:

ciekawe czy taka Aida32, wykminiła by ze procesor Pentium 4 1800mhz, mozna przetaktować na 4000mhz :?

btw: gdzie sie sprawdza wogóle w aidzie, ile max. oc wynosi dla mojego procka :?

Czytaj uwazniej i daruj sobie złośliwości- napisałem

teoretycznie, czyli wg Aidy

A to przejaw tych wątpliwości

Komputer/ DMI/ Prawe górne okno- Procesory(np Pentium/ Prawe dolne pkno - masz odczyt