Do ilu podkręcić Intel C2D E4300?

Witam. Posiadam procesor Intel Core 2 Duo E4300 i chciałem go podkręcić na płycie główniej Gigabyte GA-N650SLI-DS4. Chciałem sie dowiedzieć do jakiej wartości mogę podkręcić na tej płycie ponieważ są podawane różne wartości szyny FSB 1333 MHz i 1066 MHz na różnych stronach. Pomóżcie do ilu Ghz mogę go bezpiecznie podkręcić aby nie spalić i nie zepsuć podzespołów . Dzięki :slight_smile:

Każda sztuka jest inna, jakie masz pamięci i na ile mhz’ów teraz chodzą?

Mam Googramy 2 GB 800 mhz DDR2 , a procesor oryginalnie 1,8 ghz i 800 mhz fsb

pamięci przestaw na 667, poluzuj timmingi i jedź FSB co 10Mhz

Jak ustawić timingi i do ilu moge podwyższyć fsb ?

ustaw je 5 5 5 15 18 2T

Dotąd je podwyższasz aż będzie komp niestabilny

Czyli kosztem pamięci podkręce procesor , to komp będzie szybszy ?

Czyli moge dojść nawet do 1300 fsb ?

Nie widze u siebie zmiany timingów. Jest zmiana napięcia pamięci i procesora , taktowania pamięci i fsb które jest na początku na 200 mhz

wlasnie apropo sory ze dolacze sie do tematu ale nowego tego samego zalozyc nie moge :stuck_out_tongue: tez posiadam core2duo e4300 imam pamieci geil ddr2 1 gb - 2 x 512 dual channel 800 mhz plus to ze moja plyta glowna podobno jest bardzo podatna na podkrecanie - gigabyte S-series 965P - DS3 karte mam geforce 8600 gt gigabyte zasilacz 400 W i co sadziecie do ilu moge go spokojnie podkrecic do ilu nie? i jak? aha chldzenie boxowe jak na razie temperatury bardzo niskie nawet 17 16 stopni w spoczynku

Sprawdź w DRAM Conifguration

Tego nie wie nikt do ilu możesz podkręcić każdy procek kręci sie inaczej, jak podkręcić looknij tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

ok dzieki

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 16:17

przepraszam ze napisze post pod postem ale teraz zobaczylem rafal 92 widze ze masz palita 8600 gt apropo tego mojego gigabyte podobno ma kiepska wydajnosc aha i czy podkrecenie zegara procesora w karcie duzo daje do fpsow w grach aha i ja sobie chyab pozowlic na to nie moge gdyz mam chlldzenie pasywne :expressionless:

Trochę daje, tyle że karta jest na równi wydajna z R X1950PRO ale na pasywniaku ciężko będzie podkręcić będziesz musiał zmienić chłodzenie

Nie zmienić tylko przykręcić wentylator i będzie lepsze niż jakiekolwiek do kupienia. A jeśli ten gigabyte też jest na ddr3 to nie będzie żadnej różnicy przy tych samych zegarach.

Co do podkręcania procesora, zależy jakie fsb chcesz osiągnąć. Obniżenie taktowania pamięci nie ma na celu obniżenia ich wydajności bo po zwiększeniu fsb ich taktowanie wzrośnie. Dlatego najpierw musisz je obniżyć bo zapewne nie wytrzymają taktowania rzędu 1000-1200mhz :slight_smile: Na tych samych timingach, po przestawieniu pamięci na ddr 677, możesz fsb procesora spróbować zwiększyć z 200(800) do 240 (wtedy ram znowu będzie chodził na 800mhz), a po przestawieniu na ddr533 fsb procesora możesz dać na 300. Ale oczywiśnie nie odrazu, tylko tak jak rafal mówił, krokami co 10mhz.

Na początku procki e4300/e6300/e6400 kręciły sie bardzo dobrze. 3,5 i nawet więcej było na 99%

Teraz coraz niżej wall na procach je hamuje, lecz 3ghz powinieneś dociągnąć, a wyżej to lotto

Ja E6300 kupiłem w kwietniu. Powinien mieć dobre o/c? Jak myślisz?

Może tak może nie

BTW udzielasz się na forum, doradzasz a zadajesz takie głupie pytania.

Podkręć i sprawdź

hehe dzieki za odpowiedzi ale jak na razie sie wole nie bawic w podkrecanie cos rypnalem;p zmienilem od razu z 200 na 250 xD i sie komp nie uruchomil w strachu soprawdzilem czy sie nie spalil i odetchanlem bo nie i cud ze sie uruchomil potem ;)(dzis to bylo)

Za wysokie taktowanie zostawiłeś dla ramu najwyraźniej.

Tak napisaliście że dalej nie rozumiem jak mam podkręcić. :frowning: :frowning: :? :-x :cry: :evil:

Prościej sie nie da, jeśli jeszcze raz powolutku przeczytasz to zauważysz że masz to tam opisane krok po kroku