Do ilu podkręcić Procka Dual Core 2160 1.8

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć do ilu mogę bezpiecznie podkręcić procesor nie podnosząc napięcia, procesor Dual Core 2160 1.8 x2 chłodzenie mam coolera :):).

Mój obecny komp to, procek Dual Core 2160 1.8 x2, pamięć 3gb 667 kingston, grafika radeon gladiator fan asus 4850 512, płyta główna asus 1394na intelu, zasilacz Corsair 550 :):). System Win 7

Tego to się tylko dowiesz metodą prób i błędów, gdyż procesor, procesorowi nie równy (nawet jak są z tej samej serii). Jeden się będzie lepiej kręcił, a drugi gorzej.

Zasada jest prosta: kręcisz stopniowo do momentu wystąpienia błędu, po nim wracasz do ustawienia w którym wszystko pracowało normalnie.

a dlaczego jak mam procka podkręconego to jak wyresetuje kompa to się komp wyłącza i po paru sekundach się sam włącza, normalne to jest nic się nie stanie jak się tak będzie dziać czy dysk nie dostanie po tyłku :):slight_smile:

to jest podwójny start normalne na płytach z p35 po podkręceniu .

ja jak miałem e 2160 poszedł mi na 3,1 bez podnoszenia napięcia

ale ty masz gorsze ramy będzie gorzej się kręcił

pamięcie tylko mogę wsadzić max 667, a 800 nie sprawdzałem bo nie mam i niemam skąd wziąć :):slight_smile: a płyta przyjmuje tylko max 667

do 3GHz ten procek dochodzi bez podnoszenia vcore… ale nie wiem czy taką wartość wytrzyma płyta i ramy…

do 2.8 idzie spokojnie ale już powyżej 2.8 komp wariuje :):slight_smile:

Jeśli się nie grzeje to podnieś napięcie i pójdzie wyżej