Do ilu stopni mozna przenosic dyski zewnetrzne

Jak w temacie :slight_smile:

do ilu się chce. Pod warunkiem że nie są włączone i się odczeka aż nabiorą temperaturę pokojową. No chyba że w temacie chodzi tobie o stopnie nachylenia, to powiem Ci że w 360* :slight_smile:

dysk zwykly w obudowie aluminiowej bd przenoszony przez 30 min. w temperaturze ujemnej. Jaki jest max czas i jaka temp. - chodzi mi o fabryczny limit

A fabryczne limity to trzeba szukać na stronie producenta lub w instrukcji dołączanie do urządzenia - i tam szukaj, a jak masz problem to podaj może pełną nazwę urządzenia. Ja np swój dysk Samsung 2TB SATA ST2000DL003 64 MB przenosiłem też w aluminiowym opakowaniu (robi mi za dysk zewnętrzny) przy minus 10 stopniach i problemu nie było.

toshiba 160gb tez jako zewnetrzny sluży

Jeden z dysków przenośnych jakie mam podane ma przez producenta, że można go przechowywać w temperaturze od -40 do 60 stopni, a używać od 5 do 50 stopni (Celsjusza).

comandos21 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

sorry za polskie znaki:) piszę z telefonu