Do jakich chorób przynawać się

Mam takie pytanie nie długo kończy mi się okres ważności mojego stopnia niepełnosprawności i na tym stopniu jest choroba nie powiem jaka, ale teraz są rzadkie napady więc mogą mi nie przyznać tego umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, a druga choroba jest taka, że jest lekomanem wiem że jak powiem na komisji że jestem lekomanem to mam szansę dostać znowu umiarkowany stopień, ale jeżeli pokaże te wypisy z detoksów to jak na to spojrzy pracodawca?

 

Idź do lekarza - on Ci doradzi. I nie ukrywaj chorób, bo zawsze pracodawca w razie np. napadu choroby - może wskazać że nie okazałeś należytych dokumentów i nie dostaniesz odszkodowania lub chorobowego.

Jeśli chodzi o detoks, to cięzko powiedzieć co powie na to pracodawca, można założyć, że nie będzie chciał podjąć współpracy, bo wyjdzie z założenie, że zawsze możesz wrócić do nałogu i być niezdolny do pracy. Jednak w myśl prawa pracy, pracodawca nie może nikogo dyskryminować. Jeśli chodzi o chorobę, to zależy jaka to praca, jeśli biurowa czy jakaś lekkie, nie zagrażająca zdrowiu, bądź życiu Tobie i współpracowników, nie powinno być problemu. Jeśli to praca fizyczna w jakimś zakładzie pracy, to jest duże prawdopodobieństwo, że Cię nie przyjmą, z tego powodu że będziesz stwarzał właśnie zagrożenia dla zdrowia i życia siebie i innych, jeśli wystąpiłby atak twojej choroby.