Do jakiego maila mogę podpiąć domene za darmo?

Z którego maila mogę wysyłać EMAILE z własnej domeny mojadomenka.pl za darmo oprócz gmaila ?

Jeżeli jesteś właścicielem domeny, dokonałeś jej rejestracji i stworzyłeś w niej konto pocztowe to możesz przekierowywać wiadomości na dowolny adres. Chociaż nie jestem pewien czy o to pytałeś :slight_smile:

Podjąłeś się interpretacji tego pytania. Za to już szacunek! :joy:

1 polubienie

z onetu

Onet pozwala na podpięcie własnej domeny? Za darmo? Chyba nie.

Nie znam żadnej poczty, który by coś takiego oferowała (jaki mają w tym interes - żaden). Za kilka - kilkanaście zł miesięcznie jest za to multum.

1 polubienie

to może sprawdź?
dodajesz alternatywny adres, w rekordy domeny wpisujesz txt i mx i … już

Co z pocztą wysyłaną? Mail napisany w onecie nagle magicznie wyśle się z twojej domeny?

Kolego - sprawdź i będziesz wiedział, zamiast szukać problemu.

Niech zrozumiem - mówisz, że jeśli w domenie ustawię wskazane przez ciebie rekordy, to:

  1. Poczta wysłana na test@mojadomena.pl dojdzie na test@onet.pl
  2. Poczta wysłana z poziomu web poczty onet, jako test@onet.pl, dojdzie do odbiorcy jako test@mojadomena.pl

Chyba nie do końca?

Generalnie usługę pocztową również trzeba odpowiednio skonfigurować, aby obsługiwała twoją domenę. Jeśli istnieje płatna wersja onetu (*) to pewnie oferuje taką opcję, ale darmowa raczej nie.

(*) - Nie orientuje się, w życiu nie skorzystałbym z takiej dzikiej poczty mając alternatywy w postaci O365 lub G Suite

Ależ profesjonalne odpowiedzi…
Dobra chyba czas zamknąć konto chociaż dopiero je założyłem .

Jakie pytanie, takie odpowiedzi :wink:

pytanie krótkie , proste i jasne.

Oczywiście wkradł się błąd leksykalny zamiast email wpisałem domena ale każdy się domyślił o co chodzi. Tylko lepiej się doszukiwać dziury w całym i trolować

Onet da podpiąć do 5 maili w ich webowy interfejs, ale chyba tylko po przez pop3.

tylko przez pop3 - jakie są wady tego rozwiązania , w zasadzie jaka różnica ??

Kopia wiadomości na onet i onet jak zapomnisz skonfigurować to ci wywali wiadomości na podpiętym mailu do kosza.

I jeszcze on chyba nie umie oznaczać jako przeczytanych (w sumie nie dziwne, bo nie synchronizuje w 2 strony), więc jak dla mnie to też bajzel.

I też problem jak wiadomość ma więcej niż 30 dni, niby starszych nie pobiera na domyślnych ustawieniach - więc trzeba by ręcznie na awaryjne sytuacje podwyższyć.


PS. szary przycisk odpowiedź generuje też powiadomienie i wtedy możesz pomijać stosowanie cytatów jak nie są super istotne do wyłapania kontekstu o co dopytujesz.

a z gmaila korzystales ?