Do laptopa z 3GB zrobić 4GB-Dual Channel-XP


(Bolo92) #1

Witam. Nie wiem czy zrobi bo XP nie wykrywa 4GB(mniejsza z tym) generalnie chodzi o Dual Channel czy bedzie działał jeżeli XP by wykrył tylko 1GB, a teraz mam 2GB+1GB a że 533MHz więc nie śmigają szybko a z tego co wiem to 533 w Dual Channel to 1066.

Do laptopa nie włoży karty graficznej ?

Bo mam okrutny shit, GeForce GO 7150M, zrobiłem drugi windows tylko do gier i NFS Pro Street tak chodzi na default detalach i takie ciut wrażenie jakby się cieło(albo to tak zrobione, nie wiem bo nie grałem u nikogo innego i nie mam porównania).


(hevet) #2

Czytam i czytam i niestety nie mogę tego zrozumieć przynajmniej pierwszej części wypowiedzi,chyba że głupi jestem albo to jakiś bełkot.Napisz jeszcze raz dokładnie o co Ci chodzi ale tym razem po polsku.


(Bolo92) #3

Mam 3GB ram, 2GB+1GB.

Chciałbym zrobić Dual Channel, czyli wywalić 1GB ram a wsadzić 2GB. Tylko czy będzie dual channel mimo iż XP nie obsłuży tyle pamięci, a nie chce wersji 64bit.

Czy jak zrobie Dual Channel to będzie z 533MHz- na 1066MHz czy jak ? Niestety takie mam pamięci, a nie będę wymieniał obydwóch kości na 800MHz.

Da się włożyć do laptopa karte graficzną ?


(Cosik Ktosik) #4

Jeżeli włożysz drugą pamięć o takich samych parametrach (taktowanie, timingi), a w szczególności tego samego producenta, to dual-channel ruszy z taktowaniem 533MHz. Podwajasz przepustowość danych słanych przez magistralę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel

Co do grafy, to zależy jaki laptop. Twoja karta jest zintegrowana, więc wątpię, aby laptop miał możliwość montażu nowej karty.

No chyba, że znajdziesz takie cudo: http://www.purepc.pl/node/956