Do maturzystów-jaki przedmiot "łatwy" do nauczenia?

Witam,

to pytanie do maturzystów obecnych jak i do tych którzy już zdali maturę ;].

Chodzi o to jaki przedmiot jest “łatwy” do nauki,wybrałem WOS ale po próbnej to raczej (na pewno) zmienię (mam czas do 7.02) tylko nie za bardzo wiem na który;/ jak byście mogli doradzić będę wdzięczny.

i jeszcze jedno aby dostać się na politologię muszę zdawać WOS?

Każdy inaczej postrzega trudność przedmiotów. W mojej jednak szkole za prosty do zdania uważają podstawową gegrę i wos, choć są i tacy co biolę zdają. Mi się wydaję, że jednak gegra byłaby najprostsza, choć i tak trzeba trochę posiedzieć. Ja osobiście zdaję w tym roku matmę i fizę rozszerzone i dla mnie te przedmioty nie są trudne, choć fizę nie zawsze lubię.

Radzę Ci przejrzeć informatory maturalne z różnych przedmiotów i wstępnie trochę poczytać z kilku działów, a później ocenić i wybrać ten który wyda Ci się prosty. W informatorach masz cały zakres materiału jaki “musisz umieć” :smiley:

geografia

praktycznie jest zawsze to samo

7 rzeczy sie nauczysz, 4 są na maturze + logika, czytanie mapy i masz min 40%

Geografia, Informatyka, Angielski ;-D

Ale to TY masz wiedzieć z czego najwięcej umiesz, pozdrawiam i życzę zdanej matury 8)

no właśnie problem polega że nie wiem :stuck_out_tongue:

Wiedziałem że WOS ale na próbnej się przejechałem :frowning:

na każdym się przejedziesz jeśli się nie będziesz uczył. jak mówimy o rozszerzonym przedmiocie to każdy będzie trudniejszy a podstawowy??? hm… chyba biologia najbardziej konkretna bo głównie anatomia ale to też trzeba do niej przysiąść dobrze. a z jakiego przedmiotu najłatwiej przyswajasz wiadomości???

no biologii :stuck_out_tongue:

ale boje się o genetykę :frowning:

No krzyżówki jakieś porobisz to bedzie pare punktów

U mnie najwięcej ludzi poleciało na biologii rozszerzonej (nie chcę cię przestraszyć ) … zdało 2 na 8 osób, nie wiem jak to teraz wygląda… poziom podstawowy nic Ci nie daje, jak chcesz iść na studia (mówię tu o uczelniach z prawdziwego zdarzenia).

jak myśli o o czymś konkretnym to raczej już powinien mieć przedmiot wybrany pod studia a nie pytać co najłatwiej zdać.

Jak pisze tak jak pisze to widać chodzi mu tylko o to, żeby maturę zdać.

no to zeby maturę zdać to dlatego pisze o podstawowej a nie rozszerzonej bo zdawać aby zdać to lepiej podstawową

nie no myślę o studiach politologia ;]

no sprawdz jakie przedmioty są wymagane na ten kierunek i wybieraj coś pod ten kiernek