Do routera można podłączyć większą zewnętrzną antenę?

Do routera można podłączyć większą zewnętrzną antenę?

Mam router D-LINK DSL-G604T i chciałbym podłączyć do tego większą antenę np. YAGI. mogła by być kierunkowa bo chcę neta puścić na dom który jest naprzeciw mnie. Net ma być szybki bo 2 mega bez zakłóceń i on chce jeszcze wideorozmowy to nie może być np. 50% sygnał tylko sto. Problemem jest to że tamten budynek ma bardzo grube ściany i dlatego chcę coś innego niż te oryginalne antenki w routerze. Uśmiejecie się bo jego dom od mojego jest 50 metrów dalej i się widzimy. Tylko też chciałem lepszą antenę bo on chce korzystać z netu w całym domu. Co o tym sądzicie i czy w ogóle można do routera podłączyć jakąś np. YAGI?

Każdą antenę przeznaczona na tą częstotliwość możesz podłączyć do każdego routera WiFi.

przyklady:

http://www.abaks.pl/market/index.php

To czego On nie wystawi anteny na zewnątrz, a potem rodzieli neta u siebie ??

można podłączyć antenę zewnętrzną pod warunkiem, że jest gniazdo dla takiej anteny lub istniejąca / też zewnętrzna / jest odkręcana. Nota bene każdy router ma antenę zewnętrzną, nawet dwie ale czasem są na stale przymocowane i nie ma gniazda dla anteny zewnętrznej.

Chodzi mu o antene na zewnątrz domu.

dzięki

chyba napisalem wyraźnie:

poziom sygnalu 100% wcale nie oznacza ze wszystko bedzie lepiej chodzic poziom ma byc na przyzwoitym poziomie bo jak anteny sa za mocne to zaklucenia sa wieksze

poziom sygnału decyduje o jakości połączenia ale pod warunkiem, ze poziom szumów / zakłóceń / jest niski. Aby tego uniknnąć należy stosować anteny ściśle kierunkowe, na dalsze odległości parabole lub na bliższe panele.