"Do rozpowszechniania tylko z nowymi komputerami"

Rynraf :

Wyjątek!

Wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, gdy użytkownik końcowy samodzielnie montuje własny komputer PC. W takim wypadku użytkownik końcowy jest uznawany za producenta systemów w rozumieniu Licencji Producenta Systemów OEM Microsoft i może zakupić oprogramowanie OEM niezależnie od sprzętu (nie dotyczy serwerów).

Otwarcie opakowania z oprogramowaniem OEM przez użytkownika oznacza, że to użytkownik akceptuje warunki Licencji Producenta Systemów OEM Microsoft i powinien preinstalować produkt przy użyciu narzędzi OPK oraz zapewnić pomoc techniczną do instalowanego oprogramowania.

niestety nie wiem, czy taki wyjątek istniał wcześniej i jeżeli nie, to czy działa wstecz. trzeba się pytać bezpośrednio u źródła -m$.

edit.

niestety tak.

p.s. w kwestii odsprzedaży jest tak jak napisałeś wyżej, ale na allegro sprzedawane są też nowe pakiety Office i tu czytaj mój post.

Morał jaki wyciągnąłem to taki, że jako, że swego sprzętu nie składam to muszę kupić sobie wersję BOX, a nie OEM, nawet gdyby była całkowicie nowa, fabrycznie zafoliowana.

Zrozumiałem też, ale tu nadal nie jestem pewien, bo prawo nie działa wstecz :> i to może być na moją korzyść, że nie mogę użyć mojej wersji OEM starego Office’a na nowym sprzęcie, mimo, że ten Office nie zmienił właściciela, bo pozostał u mnie. Na razie tak to zrozumiałem.

Mówisz o OO od UX? To od kiedy niby z wersji którą można normalnie ściągnąć nie można korzystać w firmach?

To, że coś można ściągnąć i nawet jest darmowe, nie znaczy, że można wykorzystywać komercyjnie… chyba, że nie mowa ogólnie, a konkretnie w tym zdaniu o OO.